You are here:
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Волинський прес-клуб

Волинський прес-клуб

лист.20

Про підприємницьку діяльність директора, який є співзасновником ТОВ. Юридичні консультації з діяльності друкованих ЗМІ

На запитання відповідає медіаюрист проєктів Тернопільського прес-клубу Ігор ФЕДОРЕНКО.

Чи може директор, і одночасно співзасновник товариства з обмеженою відповідальністю, також бути підприємцем та здійснювати таку ж діяльність, що й редакція?".

– Громадяни можуть реалізовувати свої права на працю та підприємницьку діяльність на свій розсуд. Тому директор товариства може бути зареєстрований як ФОП і здійснювати підприємницьку діяльність. Якщо директор має намір займатися, як фізична особа-підприємець, діяльністю, аналогічною діяльності товариства, він зобов’язаний отримати дозвіл загальних зборів учасників товариства. Це передбачено пунктом першим частини п’ятої статті 40 Закону України «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю», згідно з якою директор не може, без згоди загальних зборів учасників або наглядової ради товариства, здійснювати господарську діяльність як фізична особа-підприємець у сфері діяльності товариства. В протилежному випадку частина шоста цієї статті передбачає право товариства розірвати трудовий договір (контракт) з такою особою без виплати компенсації.

Детальніше...
 
лист.17

Про відпустку тривалістю 36 календарних днів. Юридичні консультації з діяльності друкованих ЗМІ

На запитання відповідає медіаюрист проектів Тернопільського прес-клубу Ігор ФЕДОРЕНКО.

«Питання щодо тривалості відпустки директора. Чи має він право на відпустку тривалістю 36 календарних днів, як журналісти, при умові, що теж виконуватиме журналістську роботу з написання і редагування матеріалів та замінятиме головного редактора під час його відсутності?».

– Ні, директор права на відпустку, як журналіст, не має. Статтею 75 Кодексу законів про працю України та статтею 6 Закону України “Про відпустки” тривалість щорічної основної відпустки встановлено не менше ніж 24 календарних дні за відпрацьований робочий рік, який відлічується з дня укладення трудового договору. Але для деяких категорій працівників тривалість відпустки встановлюється іншими актами законодавства. Однією з таких категорій є журналісти.  Щорічна відпустка для них встановлюється  частиною 3  статті  13  Закону України  “Про  державну  підтримку  засобів  масової інформації та соціальний  захист  журналістів”: «Журналісти мають право на щорічну відпустку тривалістю 36 календарних днів та санаторно-курортне лікування за рахунок власників (засновників, співзасновників) засобів масової інформації». Частина 4 статті 2 цього Закону зазначає, що «Норми соціального захисту відповідно до цього Закону застосовуються до журналістів, і, в межах, визначених його окремими статтями, прирівняних до них інших творчих працівників зазначених засобів масової інформації». Норма закону, яка передбачає щорічну відпустку тривалістю 36 календарних днів, стосується виключно журналістів.

Детальніше...
 
лист.15

Працює «Гаряча лінія» з надання правової допомоги медіа

Нагадуємо, що для юридичної допомоги журналістам та редакціям  працює «гаряча» телефонна лінія.

Щоденно у робочі дні – з понеділка по п’ятницю – з 10-ї до 14-ї години безкоштовні юридичні консультації усім потребуючим надаватиме медіаюрист Ігор Федоренко. Телефон – 099-986-69-66.

«Гаряча лінія» працює в рамках проекту Тернопільського прес-клубу «Сприяння медіа реформам та розвитку регіональної журналістики» за підтримки «Медійної програми в Україні», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) і виконується міжнародною організацією Internews.

 
лист.10

Про передачу корпоративних прав

Юридичні консультації з діяльності друкованих ЗМІ. На запитання відповідає медіа-юрист проектів Тернопільського прес-клубу Ігор ФЕДОРЕНКО.

«Звільняюся з посади головного редактора у зв’язку з переходом на роботу до органів місцевого самоврядування. Уклала з іншою засновницею редакції договір управління корпоративними правами товариства.  Але нотаріуси відмовляються завірити копію договору, яку мені необхідно надіслати до НАЗК. Яким чином можна вирішити цю проблему?».

Детальніше...
 
жовт.30

Про продаж частки в ТОВ іншому засновнику

Юридичні консультації з діяльності друкованих ЗМІ. На запитання відповідає медіа-юрист проектів Тернопільського прес-клубу Ігор ФЕДОРЕНКО.

«Один з працівників редакції іде на пенсію і має намір продати свою частку іншому засновнику. Як оформити такий перехід частки?».

– Продаж частки у статутному капіталі товариства з обмеженою відповідальністю оформлюється шляхом укладання договору купівлі-продажу. Учаснику необхідно  письмово повідомити інших учасників товариства про продаж, ціну і розмір частки, що відчужується. Відповідно частини 3 статті 21 Закону України «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю» учасник товариства має право відчужити свою частку у статутному капіталі лише в тій частині, в якій вона є оплаченою. Крім договору купівлі-продажу продавець укладає із покупцем нотаріально посвідчений акт приймання-передачі частки у статутному капіталі товариства. Відповідно до першого абзацу частини 5 статті 17 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань» саме акт приймання-передачі частки є підставою для державної реєстрації змін до складу учасників у зв’язку з відчуженням частки.

Детальніше...
 
Сторінка 1 з 188

Архів

2021
грудня
MoTuWeThFrSaSu
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Ресурсний центр ГУРТ


Пошук

Наша сторінка на Facebook