You are here:
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Волинський прес-клуб

Волинський прес-клуб

бер.14

Про законність випуску радами інформаційних бюлетенів. Юридичні консультації з діяльності друкованих ЗМІ

На запитання відповідає медіаюрист проектів Тернопільського прес-клубу Ігор ФЕДОРЕНКО.

«Багато рад почали випускати інформаційні бюлетені. Ці видання виходять періодично, і в них друкуються статті та інтерв’ю. В нашій раді цим  займається прессекретар. Чи мають право ради випускати такі бюлетені, які   не відрізняються від газет, але не зареєстровані як ЗМІ?».

В 2015 році були внесені зміни до статті 8 Закону України «Про друковані засоби масової інформації (пресу) в Україні», а саме – статтю було доповнено  наступним положенням: «Органи державної влади, інші державні органи та органи місцевого самоврядування не можуть виступати засновниками (співзасновниками) друкованих засобів масової інформації, крім випадків, передбачених законом».

Детальніше...
 
бер.04

Про вихід із ситуації, коли договір оренди не був посвідчений нотаріально. Юридичні консультації з діяльності друкованих ЗМІ

На запитання відповідає медіаюрист проектів Тернопільського прес-клубу Ігор ФЕДОРЕНКО.

«Чи є вирішення в ситуації з договором оренди приміщення строком на 15 років, який не був посвідчений нотаріально (https://pressclub.te.ua/novyny/pro-problemu-z-dogovorom-na-orendu-prymishhennya-yurydychni-konsultacziyi-z-diyalnosti-drukovanyh-zmi/)? Як нам бути далі, щоб не втратити приміщення?».

– Ваше право на отримання в оренду приміщень реформованої редакції передбачене частиною другою статті 9 Закону України «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації»: «Приміщення, що перебувають у державній або комунальній власності, у яких на час реформування розташовувалися редакції, передаються в оренду строком не менше ніж на 15 років з розміром орендної плати, установленим для бюджетних організацій. Договір оренди укладається між редакцією та Фондом державного майна України (його регіональним відділенням) або відповідним органом місцевого самоврядування. Суборенда приміщень редакцій забороняється».

Детальніше...
 
лют.25

Про об’єднання редакцій. Юридичні консультації з діяльності друкованих ЗМІ

На запитання відповідає медіаюрист проектів Тернопільського прес-клубу Ігор ФЕДОРЕНКО.

«В нашому місті дві роздержавлені газети – наша та колишня газета міської ради. Є думка об’єднати наші редакції. Яким чином ми можемо це зробити?»

– Стаття 106 Цивільного кодексу України передбачає, що реорганізація юридичної особи може здійснюватися шляхом злиття, приєднання, поділу та перетворення юридичної особи.

При злитті існуючі підприємства припиняються та створюється нова юридична особа. Приєднання не створює нову юридичну особу,  припиняється тільки те підприємство, що приєднується.  Враховуючи особливості Закону України «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації», варто реорганізацію провести у формі приєднання. Якщо коротко, то процедура приєднання підприємства включає наступні етапи:

Детальніше...
 
лют.24

Про кошти від розміщення реклами та підприємницьку діяльність. Юридичні консультації з діяльності друкованих ЗМІ

На запитання відповідає медіаюрист проєктів Тернопільського прес-клубу  Ігор ФЕДОРЕНКО

«Як друкованому або інтернет-ЗМІ у законний спосіб (щоб не було претензій від податкових органів) можна отримувати плату за розміщення реклами  у випадку, коли надходжень від реклами небагато, вони нестабільні і, відповідно, засновнику ЗМІ недоцільно реєструватися фізичною особою-підприємцем? В одному випадку йдеться про вебсайт, не зареєстрований як ЗМІ. В іншому – про друковане ЗМІ, засновником якого виступає фізична особа».

– Із вашого питання вбачається бажання здійснювати підприємницьку діяльність фізичною особою без реєстрації підприємцем і уникнути оподаткування.  Бо це буде господарська діяльність, яку ви будете здійснювати безпосередньо, систематично та  отримувати дохід від розміщення реклами. На жаль, в цьому випадку законного способу не платити податки чинне законодавство не передбачило, зате передбачило відповідальність.

Детальніше...
 
лют.24

Волинські медіа – на другій позиції за рівнем гендерної чутливості: результати моніторингу у лютому 2021 р.

У лютому 2021 року стартувала чергова хвиля моніторингу гендерної чутливості регіональних медіа України. Перший моніторинговий період тривав упродовж 8-14 лютого 2021 року. Серед волинських медіа для аналізу було обрано 5 інтернет-видань («ВолиньPost», «Волинські Новини», «Волинь 24», «Перший», «Район.Луцьк») та 5 друкованих видань (газети «Волинь», «Волинська газета», «Твій вибір», «Вісник і К», «Луцький замок»).

Аналіз кожного медіа відбувався за кількома категоріями: кількісними (відсоток чоловіків і жінок як експертів/експерток і героїв/героїнь та вживання фемінітивів) і якісними (використання стереотипних образів і сексистського контенту в журналістських матеріалах). Також ми звертали увагу на наявність матеріалів  з гендерної тематики.

Детальніше...
 
Сторінка 3 з 179

Архів

2021
травня
MoTuWeThFrSaSu
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

Ресурсний центр ГУРТ


Пошук

Наша сторінка на Facebook