You are here:
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Волинський прес-клуб

Волинський прес-клуб

лют.11

Про оформлення журналістів на роботу у ФОПа. Юридичні консультації з діяльності друкованих ЗМІ

На запитання відповідає медіаюрист проєктів Тернопільського прес-клубу Ігор ФЕДОРЕНКО.

«Яким чином приймати на роботу у ФОП журналістів, і що записувати у трудову книжку?».

– На роботу журналістів приймають так само, як і будь-яких інших працівників. Стаття 24 Кодексу законів про працю України  передбачає, що при укладенні трудового договору громадянин зобов’язаний подати паспорт або інший документ, що посвідчує особу, трудову книжку (у разі наявності) або відомості про трудову діяльність з реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування, а у випадках, передбачених законодавством, також документ про освіту (спеціальність, кваліфікацію), про стан здоров’я, відповідний військово-обліковий документ та інші документи. Працівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу, та повідомлення центрального органу виконавчої влади з питань забезпечення формування та реалізації державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування про прийняття працівника на роботу в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Детальніше...
 
лют.02

Про договір оренди приміщення редакції після ліквідації районної ради. Юридичні консультації з діяльності друкованих ЗМІ

На запитання відповідає медіаюрист проєктів Тернопільського прес-клубу Ігор ФЕДОРЕНКО.

«У нас є нотаріально завірений договір оренди між редакцією газети та  районною радою на 15 років на пільгових умовах – за 1 грн. в рік. Після ліквідації району та районної ради приміщення були передані селищній раді. Селищна рада тепер посилається на пункт в договорі, в якому зазначено, що договір оренди припиняється в разі ліквідації юридичної особи, яка була орендарем або орендодавцем.  Враховуючи, що районна рада, яка була орендодавцем, ліквідована, як нам бути в цій ситуації?».

Детальніше...
 
січ.28

Про суміщення посад та поділ посадового окладу. Юридичні консультації з діяльності друкованих ЗМІ

На запитання відповідає медіаюрист проєктів Тернопільського прес-клубу Ігор ФЕДОРЕНКО.

«В штатному розписі нашої редакції є вакантна посада редактора. Чи можемо ми розділити між двома працівниками редакції посадовий оклад редактора, за виконання його функцій?».

– Питання суміщення посад регулюється Інструкцією щодо застосування постанови ще Ради Міністрів СРСР від 4 грудня 1981 р. № 1145 «Про порядок і умови суміщення професій (посад)», затвердженої Держкомпраці СРСР від 14 травня 1982 р. № 53-ВЛ, яка є чинною відповідно до постанови Верховної Ради України «Про порядок тимчасової дії на території України окремих актів законодавства Союзу PCP» від 12 вересня 1991р. № 1545-ХІІ, а також статтями 32, 105 Кодексу законів про працю України.

Детальніше...
 
січ.15

Про застосування РРО при наданні рекламних послуг в газеті за готівку. Юридичні консультації з діяльності друкованих ЗМІ

На запитання відповідає медіаюрист проєктів Тернопільського прес-клубу Ігор ФЕДОРЕНКО.

«ТОВ є видавцем газети і надає рекламні послуги в цій газеті за готівку. Ведеться касова книга, книга реєстрації прибуткових касових ордерів. Чи обов’язково в такому випадку застосовувати реєстратор розрахункових операцій, та якими законами чи постановами слід при цьому керуватися? Думки колег з цього питання розділилися. Місцева податкова вважає, що РРО потрібні».

­– Перелік окремих форм та умов проведення діяльності у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, яким дозволено проводити розрахункові операції без застосування реєстраторів розрахункових операцій та/або програмних реєстраторів розрахункових операцій з використанням розрахункових книжок та книг обліку розрахункових операцій, а також граничний розмір річного обсягу розрахункових операцій з продажу товарів (надання послуг), при перевищенні якого застосування реєстраторів розрахункових операцій та/або програмних реєстраторів розрахункових операцій є обов’язковим, встановлюються Кабінетом Міністрів України.

Детальніше...
 
січ.05

Про зміни для російськомовних газет України, що настають з 16 січня 2022 року. Юридичні консультації з діяльності друкованих ЗМІ

На запитання відповідає медіаюрист проєктів Тернопільського прес-клубу Ігор ФЕДОРЕНКО.

«Наше видання російськомовне. Чого нам чекати з 16 січня? Яких змін, і чи чекають нас штрафи?».

– Вимоги законодавства до російськомовних друкованих ЗМІ одночасно видавати газету з таким же тиражем українською, з 16 січня 2022 року стануть обов’язковими тільки для загальнодержавних і регіональних газет.

Детальніше...
 
Сторінка 5 з 195

Архів

2022
травня
MoTuWeThFrSaSu
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

Ресурсний центр ГУРТ


Пошук

Наша сторінка на Facebook