You are here:
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Волинський прес-клуб

Волинський прес-клуб

груд.07

«Гаряча лінія» з надання правової допомоги медіа усіх регіонів України

«Гаряча лінія» працює в рамках проєкту Тернопільського прес-клубу «Сприяння медіа реформам та розвитку регіональної журналістики»

 
груд.05

Про зміну назви газети. Юридичні консультації з діяльності друкованих ЗМІ

На запитання відповідає медіаюрист проєктів Тернопільського прес-клубу Ігор ФЕДОРЕНКО.

«Після адмінреформи наш район був ліквідований, газета стала поширюватися також на сусідні громади. Виникла нагальна потреба змінити назву газети, то чи можемо ми, реформована редакція, зробити це?».

– Закон України «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації» (далі Закон), передбачає обов’язок збереження назви видання, як умову реформування та передачi майна. В другому пункті першої частини статті 3 Закону передбачений спосіб реформування, а саме  – вихід органів державної влади, інших державних органів та органів місцевого самоврядування із складу засновників (співзасновників) друкованого засобу масової інформації та редакції з перетворенням редакції членами її трудового колективу у суб’єкт господарювання із збереженням назви, цільового призначення, мови видання і тематичної спрямованості друкованого засобу масової інформації.

Детальніше...
 
лист.28

Запрошення до співпраці зі створення контенту на гендерну тематику

Волинський прес-клуб, Гендерний центр Волинської області та Медійна програма в Україні (Internews) запрошують журналістів/журналісток локальних друкованих та інтернет-видань України до співпраці у створенні матеріалів на гендерну тематику і розвитку гендерночутливих медіа.

Питання рівності жінок і чоловіків, емансипації і видимості жінок, гендернозумовленого насильства і сексизму, упередження та дискримінації з початком повномасштабного вторгнення нікуди не зникли. Вони були і залишаються на часі.

© Shutterstock / Xooro

До партнерства буде запрошено 20 медій, які ще не були нашими партнерами, але продемонструють бажання та спроможність реалізувати окреслені завдання.

Співпраця складатиметься з кількох етапів:

1-й – навчальний: обраних учасників/учасниць буде запрошено до участі у Гендерній медіа-школі, яка відбудеться в грудні 2022 р. у форматі онлайн (передбачається 4 модулі по 2-4 години)

2-й – напрацювання політик гендерної чутливості медіа (грудень 2022 - січень 2023 рр.)

3-й – написання тематичних матеріалів (у січні – березні 2023 р. учасник/учасниці проєкту менторську, експертну, редакторську та фінансову підтримку на створення щонайменше трьох публікацій).

Подати заявку для участі в партнерській програмі можна до 11 грудня включно, заповнивши електронну форму: http://bit.ly/3VxwIJj

____________

Проєкт «Гендерночутливий простір сучасної журналістики» реалізовується Волинським прес-клубом у партнерстві з Гендерним центром, Незалежною громадською мережею прес-клубів України та за підтримки «Медійної програми в Україні», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) і виконується міжнародною організацією Internews

 
лист.28

Фотовиставка про Херсон і фільм про «Ореста» з «Азова» – на Волині стартує 19 Мандрівний Docudays UA

Із 2 по 10 грудня на Волині пройде 19 Мандрівний міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA.

Відкриття фестивалю відбудеться 3 грудня о 15:00 у Волинській державній обласній універсальній науковій бібіліотеці імені Олени Пчілки.

Розпочнеться захід із презентації виставки світлин фотографа Медіаплатформи "Вгору" Олександра Корнякова «Нескорений Херсон» за участі команди видання, після чого – перегляд короткометражного документального фільму режисерки Юлії Гонтарук "Фортеця Маріуполь. Орест" і розмова про відвагу, несхитність, самовідданість українців та українок у боротьбі за свободу.

Вхід вільний.

***

Фотовиставка «Нескорений Херсон»це історія, зафіксована журналістами Медіаплатформи "Вгору", які від початку повномасштабної війни і до кінця літа перебували в окупованому Херсоні, жили в підпіллі, брали участь у мітингах, знімали фото й відеорепортажі.

Фільм «Фортеця Маріуполь.Орест» – один із циклу «Фортеця Маріуполь», який розповідає про воїнів, оточених у Маріуполі на «Азовсталі». Героєм фільму став Дмитро Козацький на псевдо "Орест" – голова пресслужби полку «Азов», який від початку російського вторгнення висвітлював ситуацію в місті та на «Азовсталі», а згодом разом із побратимами перебував у полоні. Його світлина бійця під променем світла облетіла весь світ

Тема цьогорічного Мандрівного Docudays UA – «Надзвичайний стан» – дуже зрозуміла та близька всім українцям та українкам. Надзвичайний стан — це виняткова ситуація, коли звичне життя та плани на майбутнє поставлені на паузу. А базові життєві потреби й людські права – під постійною загрозою.

Смуги у візуальному оформленні нагадують заклеєне скотчем вікно. Вони стали своєрідним символом надзвичайного стану та воєнних дій. Але за вікном – наше життя і майбутня перемога.

Цього року безпека глядачів і глядачок – найпріоритетніше завдання, тому кількість офлайнових публічних заходів обмежена. Однак фільми можна буде переглянути під час онлайн-заходів. Стежте за інформацією на Фейсбук-сторінці фестивалю - https://www.facebook.com/DocudaysUAVolyn

________________________________

Організатори - Громадська організація «Докудейз», Українська Гельсінська спілка з прав людини, Благодійна організація «Фонд милосердя та здоров’я», ГО «Центр сучасних інформаційних технологій та візуальних мистецтв».

Координатор фестивалю на Волині – ВОГО «Волинський прес-клуб»

Парнери - Волинська державна обласна універсальна наукова бібліотека імені Олени Пчілки, Волинська обласна бібілотека для юнацтва, Медіаплатформа "Вгору" (м. Херсон), Луцький педагогічний коледж, Нововолинська міська бібліотека, ГО «Простір ВВ» (м. Володимир), Кіноклуби медіапросвіти Ducydays UA при ЗОШ №23 м. Луцька та Нововолинському науковому ліцеї.

Медіапартнери - Суспільне. Луцьк, Інтернет-видання "Район.Культура", Канал соціальних новин "Перший", Інтернет-видання "ВолиньPost"

 
лист.25

Про законність блокування контенту на YouTube-каналі редакції

Юридичні консультації з діяльності друкованих ЗМІ. На запитання відповідає медіаюрист проєктів Тернопільського прес-клубу Ігор ФЕДОРЕНКО.

«Чи законно YouTube заблокував відео на нашому YouTube-каналі? Ми взяли це відео з Telegram, на YouTube воно теж розміщене з можливістю скачування. Також зазначимо, що відео зняте на території України, а скаргу подано російським користувачем YouTube».

– Згідно з правилами відеохостингу YouTube, користувачі  «мають завантажувати лише ті відео, які вони створили, або які їм дозволено використовувати. Це означає, що вони не повинні завантажувати відео, створені не ними, або використовувати вміст у своїх відео, на який хтось володіє авторським правом, як-от музичні композиції, фрагменти захищених авторським правом програм або відео, створені іншими користувачами, без необхідного дозволу». У разі пред’явлення обґрунтованих претензій відеоматеріали, розміщені користувачами, в яких немає на це авторських прав, знімаються з YouTube. Такі дії відповідають законодавству  про авторські права США (країни місцезнаходження YouTube LLC),  Директиві ЄС про авторські права щодо єдиного цифрового ринку, Бернській конвенції «Про охорону літературних та художніх творів», Всесвітній конвенції про авторське право, Цивільному кодексу України, Закону України «Про авторське право і суміжні права» та ін.

Детальніше...
 
Сторінка 5 з 206

Архів

2023
березня
MoTuWeThFrSaSu
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Ресурсний центр ГУРТ


Пошук

Наша сторінка на Facebook