You are here:
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Волинський прес-клуб

Волинський прес-клуб

січ.03

Про звільнення керівника товариства з обмеженою відповідальністю

Юридичні консультації з діяльності друкованих ЗМІ. На запитання відповідає медіаюрист Тернопільського прес-клубу Ігор ФЕДОРЕНКО.

«Чи можу я, директор товариства з обмеженою відповідальністю, звільнитися, не чекаючи рішення загальних зборів?».

– При вирішенні питання звільнення керівника товариства з обмеженою відповідальністю ми маємо два аспекти  – корпоративний і трудовий.

Якщо звернемося до трудового законодавства, то, відповідно до частини 1 статті 38 Кодексу законів про працю України, працівник має право розірвати трудовий договір, укладений на невизначений строк, попередивши про це роботодавця письмово за два тижні. У разі, коли заява працівника про звільнення з роботи за власним бажанням зумовлена неможливістю продовжувати роботу (переїзд на нове місце проживання, переведення чоловіка або дружини на роботу в іншу місцевість, вступ до закладу освіти, неможливість проживання у даній місцевості, підтверджена медичним висновком, вагітність, догляд за дитиною до досягнення нею чотирнадцятирічного віку або дитиною з інвалідністю, догляд за хворим членом сім’ї відповідно до медичного висновку або особою з інвалідністю I групи, вихід на пенсію, прийняття на роботу за конкурсом, а також з інших поважних причин), роботодавець повинен розірвати трудовий договір у строк, про який просить працівник. А під час воєнного стану, відповідно до статті 4 Закону України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану», у зв’язку з веденням бойових дій у районах, в яких розташоване підприємство, установа, організація, та існування загрози для життя і здоров’я працівника, він може розірвати трудовий договір за власною ініціативою у строк, зазначений у його заяві (крім випадків примусового залучення до суспільно корисних робіт в умовах воєнного стану та залучення до виконання робіт на об’єктах критичної інфраструктури).

Детальніше...
 
груд.25

Про обмеження тривалості відпустки у воєнний час

Юридичні консультації з діяльності друкованих ЗМІ. На запитання відповідає медіаюрист Тернопільського прес-клубу Ігор ФЕДОРЕНКО.

«Працюю редактором комунального радіо, фактично ж виконую роботу і керівника, і редактора, і журналіста, бо інших творчих працівників в редакції немає. Мені відмовляють у наданні відпустки тривалістю 36 календарних днів, надають тільки 24. Чи маю я право на щорічну відпустку тривалістю 36 календарних днів?».

Детальніше...
 
груд.19

Завжди на часі. Відбулася XІ Гендерна медіашкола

В умовах блекаутів, повітряних тривог і відсутності зв'язку відбулася ХІ Гендерна медіашкола для журналістів/журналісток локальних медіа України, організована Волинським прес-клубом за підтримки Медійної програми в Україні Internews. 

Вона є одним із важливих етапів співпраці з 20 друкованими та онлайн-виданнями із різних областей України, яка спрямована на підвищення рівня гендерної чутливості журналістів/журналісток і створення ними контенту на гендерну тематику.

Для збільшення натисніть на зображенні

Детальніше...
 
груд.20

Про те, як протистояти хейтингу на сайтах та в соцмережах

Юридичні консультації з діяльності друкованих ЗМІ. На запитання відповідає медіаюрист проєктів Тернопільського прес-клубу Ігор ФЕДОРЕНКО.

«Я редактор газети, впродовж останніх місяців зіткнулася з хейтом в соціальних мережах та на сайті газети. Є навіть коментарі  «треба її вбити». Як з цим бути і що робити?».

– На жаль, кібербулінг є реальністю, з якою журналісти все частіше зустрічаються у соцмережах та на сторінках ресурсів, де розміщено їхні матеріали. Будь-яка публікація матеріалів резонансної тематики викликає реакцію, яка інколи має агресивний вид.

Детальніше...
 
груд.17

Про журналістську діяльність під час судових засідань

Юридичні консультації з діяльності друкованих ЗМІ. На запитання відповідає медіаюрист проєктів Тернопільського прес-клубу Ігор ФЕДОРЕНКО.

«Пишу статтю про корупційну справу, і складається враження, що суддя робить все для того, щоб я не потрапила на засідання по цій кримінальній справі, складно отримати інформацію про дату та час розгляду. А сьогодні заборонила мені робити аудіозаписи засідань, бо, на її думку, їх публікація  може завдати шкоди розгляду справи. Чи має суддя таке право?».

Детальніше...
 
Сторінка 6 з 209

Архів

2023
травня
MoTuWeThFrSaSu
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

Ресурсний центр ГУРТ


Пошук

Наша сторінка на Facebook