You are here:
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Волинський прес-клуб

Волинський прес-клуб

груд.07

Про зменшення розміру статутного капіталу при виході учасника

Юридичні консультації з діяльності друкованих ЗМІ. На запитання відповідає медіаюрист проектів Тернопільського прес-клубу Ігор ФЕДОРЕНКО

«Спадкоємець одного з засновників редакції, оформивши спадщину і не попереджаючи інших засновників, подав заяву до реєстратора про вихід зі складу товариства. Чи мала право реєстратор зменшити розмір статутного капіталу?».

– Вихід учасника з товариства з обмеженою відповідальністю регулюється Цивільним кодексом України, Законами України «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю», «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань». Згідно із статтею 23 Закону України «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю», у разі смерті учасника товариства його частка переходить до його спадкоємця без згоди учасників товариства. Стаття 24 цього ж закону передбачає право учасника товариства, частка якого у статутному капіталі товариства становить менше 50 відсотків, вийти з товариства у будь-який час без згоди інших учасників.

Детальніше...
 
лист.28

Щоб адекватна інформація про коронавірус стала вірусною. На Волині стартував 18 Мандрівний Docudays UA

Станом на сьогодні у світі зафіксовано понад 250 мільйонів випадків захворювань на COVID-19 і понад 5 млн смертей. Як людство, зокрема – українське суспільство, реагує на виклики, пов’язані з пандемією? Як робити усвідомлений вибір у ситуації засилля фейків і маніпуляцій, відсутності доступної інформації, недовіри до уряду й медичної системи загалом? Чи можуть бути обмежені права людини в кризових ситуаціях і на яких підставах?

Ці та інші теми були порушені під час дискусії «COVID-2019: виклики у новій реальності», яка відбулася після перегляду фільму про початок пандемії в китайському Ухані «76 днів». Цим заходом розпочався на Волині 18 Мандрівний Docudays UA.

Для збільшення натисніть на зображенні

Детальніше...
 
лист.20

Про підприємницьку діяльність директора, який є співзасновником ТОВ. Юридичні консультації з діяльності друкованих ЗМІ

На запитання відповідає медіаюрист проєктів Тернопільського прес-клубу Ігор ФЕДОРЕНКО.

Чи може директор, і одночасно співзасновник товариства з обмеженою відповідальністю, також бути підприємцем та здійснювати таку ж діяльність, що й редакція?".

– Громадяни можуть реалізовувати свої права на працю та підприємницьку діяльність на свій розсуд. Тому директор товариства може бути зареєстрований як ФОП і здійснювати підприємницьку діяльність. Якщо директор має намір займатися, як фізична особа-підприємець, діяльністю, аналогічною діяльності товариства, він зобов’язаний отримати дозвіл загальних зборів учасників товариства. Це передбачено пунктом першим частини п’ятої статті 40 Закону України «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю», згідно з якою директор не може, без згоди загальних зборів учасників або наглядової ради товариства, здійснювати господарську діяльність як фізична особа-підприємець у сфері діяльності товариства. В протилежному випадку частина шоста цієї статті передбачає право товариства розірвати трудовий договір (контракт) з такою особою без виплати компенсації.

Детальніше...
 
лист.17

Про відпустку тривалістю 36 календарних днів. Юридичні консультації з діяльності друкованих ЗМІ

На запитання відповідає медіаюрист проектів Тернопільського прес-клубу Ігор ФЕДОРЕНКО.

«Питання щодо тривалості відпустки директора. Чи має він право на відпустку тривалістю 36 календарних днів, як журналісти, при умові, що теж виконуватиме журналістську роботу з написання і редагування матеріалів та замінятиме головного редактора під час його відсутності?».

– Ні, директор права на відпустку, як журналіст, не має. Статтею 75 Кодексу законів про працю України та статтею 6 Закону України “Про відпустки” тривалість щорічної основної відпустки встановлено не менше ніж 24 календарних дні за відпрацьований робочий рік, який відлічується з дня укладення трудового договору. Але для деяких категорій працівників тривалість відпустки встановлюється іншими актами законодавства. Однією з таких категорій є журналісти.  Щорічна відпустка для них встановлюється  частиною 3  статті  13  Закону України  “Про  державну  підтримку  засобів  масової інформації та соціальний  захист  журналістів”: «Журналісти мають право на щорічну відпустку тривалістю 36 календарних днів та санаторно-курортне лікування за рахунок власників (засновників, співзасновників) засобів масової інформації». Частина 4 статті 2 цього Закону зазначає, що «Норми соціального захисту відповідно до цього Закону застосовуються до журналістів, і, в межах, визначених його окремими статтями, прирівняних до них інших творчих працівників зазначених засобів масової інформації». Норма закону, яка передбачає щорічну відпустку тривалістю 36 календарних днів, стосується виключно журналістів.

Детальніше...
 
лист.22

Фільм про пандемію COVID-19 в Ухані розпочинає Мандрівний Docudays UA на Волині

Уже впродовж кількох років тема COVID-19 є чи не основною для всього світу. Різні країни по-різному реагують на цей виклик, шукаючи рішень подолання пандемії шляхом проб і помилок, а також успішних рішень.

Чи пам’ятаємо ми, як усе починалося? Фільм режисерів Хао Ву, Вейші Чень та Аноніма «76 ДНІВ» - про Ухань у січні 2020 р., коли влада Китаю закрила місто й обмежила пересування для його мешканців. Знятий на вулицях і в кількох лікарнях, він розповідає історії про людей, які опинилися в епіцентрі пандемії...

Цим фільмом 25 листопада о 18:30 розпочинається Мандрівний Docudays UA на Волині.

Після перегляду фільму відбудеться дискусія про виклики, які постають перед нами сьогодні. Участь в обговоренні візьмуть:
- Олег Яковенко - завідувач відділення пульмонології Волинської обласної клінічної лікарні;
- Олександра Матвійчук - правозахисниця, голова ГО "Центр громадянських свобод";
- Отар Довженко - журналіст, медіаексперт, головний редактор видання "Детектор Медіа".

Захід відбудеться у форматі онлайн. Для участі в ньому зареєструйтеся, будь ласка, за цим посиланням: https://bit.ly/3cfEoLL

На вказану електронну пошту надійде активний лінк для входу в ZOOM-зустріч.
_______________

Перегляд фільмів 18 Мандрівного Docudays UA можливий лише в межах фестивалю.
З програмою відкритих показів можна ознайомитися:
- на нашій сторінці у Facebook - 
- на сайті Мандрівного Docudays UA - https://travelling.docudays.ua/

 
Сторінка 7 з 195

Архів

2022
травня
MoTuWeThFrSaSu
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

Ресурсний центр ГУРТ


Пошук

Наша сторінка на Facebook