You are here: Головна
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Волинський прес-клуб

Волинський прес-клуб

трав.10

Медіа-кав’ярня з питань гендерної чутливості харківських медіа

Що таке гендерна чутливість журналістики? Чи є вона в харківських медіа? Хто найчастіше фігурує в публікаціях місцевих видань – жінки чи чоловіки – і при висвітленні яких тем? Що впливає на вибір осіб, які коментують подію чи дають експертну оцінку фактам і явищам? Як розпізнавати і не використовувати стереотипні образи і для чого нам фемінітиви?

Про ці та інші питання йтиметься під час першої в Харкові гендерної медіа-кав’ярні, яка відбудеться 15 травня 2018 року о 15.00 а арт-кафе «Пластилінова vorona» (вул. Сумська, 17).

На зустрічі буде презентовано також:

  • результати гендерного моніторингу харківських медіа,
  • індекс гендерної чутливості українських медіа, сформований уперше в Україні (за результатами аналізу 220 друкованих та інтернет-виданнь 22 областей)
  • посібник «Гендерна абетка для медіа».

Захід відбудеться за участі:

  • Богдани Стельмах – координаторки Волинського прес-клубу, керівниці проекту «Гендерний простір сучасної журналістики: від теорії до практики» (Луцьк);
  • Людмили Долі – координаторки Харківського прес-клубу, експертки з моніторингу;
  • Юрія Хомайка – експерта з моніторингу;
  • Алли Євдокимової - керівниці ГО Центр прав людини "Древо життя";
  • Світлани Губіної - представниці Центру гендерної культури. 

До участі в медіа-кав’ярні запрошуються журналістки/журналісти харківських медіа, громадські активістки/активісти, яким цікава дана тематика.

Під час зустрічі на учасників/учасниць чекає смачна кава/чай і тістечка.

Для реєстрації та додаткової інформації звертайтеся, будь ласка, до Людмили Долі (тел. 050 302 46 77, e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду )

Останній день зголошення – 14 травня (включно)

_________________

Захід відбувається в межах проекту «Гендерний простір сучасної журналістики: від теорії до практики», що реалізовується Волинським прес-клубом у партнерстві з Гендерним центром, Незалежною громадською мережею прес-клубів України та за підтримки програми «У-Медіа» (Інтерньюз)

 
трав.08

Юридичні консультації з питань роздержавлення ЗМІ. Якщо трудовий колектив редакції не прийняв рішення в строк

На запитання відповідає юрист мережі Інституту розвитку регіональної преси  Ігор ФЕДОРЕНКО. «Райрадою було прийняте рішення виставити нашу редакцію на конкурс. Бажаючих, на жаль, не знайшлося. Зборів трудового колективу в першому кварталі 2016 року ми не проводили. Чи може рада прийняти нове рішення, яким надати можливість трудовому колективу  реформувати редакцію?»

Способи реформування друкованих засобів масової інформації та редакцій визначені в частині 1 статті 3 Закону України «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації» (далі за текстом Закон):

1) вихід органів державної влади, інших державних органів та органів місцевого самоврядування із складу засновників (співзасновників) друкованого засобу масової інформації та редакції – у разі відсутності у майні редакції державного (комунального) майна;

Детальніше...
 
квіт.30

Юридичні консультації з питань роздержавлення ЗМІ. Якщо порушуються права на розмір частки в статутному капіталі

На запитання відповідає юрист мережі Інституту розвитку регіональної преси  Ігор ФЕДОРЕНКО. «В нашій редакції повинні відбутися збори, на яких буде вирішуватися питання заснування товариства з обмеженою відповідальністю. Склалася така ситуація, що головний редактор звільнив частину трудового колективу і набрав нових працівників, щоб отримати більшість на зборах на свою користь. Ми пропрацювали в редакції багато років, але за результатами цих зборів «більшість» прийме таке рішення, що ми отримаємо лише кілька відсотків, тоді як редактор – 50, а його «більшість» – 20? Чи можемо ми оскаржити таке рішення зборів?»

Закон України “Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації” в частині 2 статті 8  передбачає, що «Розподіл часток майна між засновниками (співзасновниками) суб’єкта господарювання здійснюється за рішенням загальних зборів суб’єкта господарювання з урахуванням балансової вартості майна». Якщо за результатом рішень загальних зборів товариство буде створене, а частина засновників буде вважати, що їх права на розмір частки в статутному капіталі реорганізованої редакції порушено, можна звернутися до суду з позовом про визнання рішення загальних зборів недійсними. Справа буде відноситися до юрисдикції господарських судів. Згідно пункту 3 частини 1 статті 20 Господарського процесуального кодексу України: «справи у спорах, що виникають з корпоративних відносин, в тому числі у спорах між учасниками (засновниками, акціонерами, членами) юридичної особи або між юридичною особою та її учасником (засновником, акціонером, членом), у тому числі учасником, який вибув, пов’язані зі створенням, діяльністю, управлінням або припиненням діяльності такої юридичної особи, крім трудових спорів».

Детальніше...
 
квіт.25

Увага! Працює телефонна лінія консультацій з роздержавлення ЗМІ

Телефонуйте у робочі дні тижня з 9.00 до 13.00 на ваші запитання відповідатиме юрист Інституту розвитку регіональної преси Ігор Федоренко. Консультації надаватимуться безкоштовно. Робота лінії – це частина проекту «Комплексна підтримка друкованих ЗМІ різних регіонів України в процесі роздержавлення та налагодження їх самостійної діяльності», який здійснюється за підтримки  “Українського медійного проекту” (У-Медіа), що реалізується Інтерньюз в Україні та фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID). Консультації можна отримати за телефоном 099-986-69-66

 
квіт.20

Юридичні консультації з питань роздержавлення ЗМІ. Про ситуацію редактора «на декретному місці»

На запитання відповідає юрист мережі Інституту розвитку регіональної преси Ігор ФЕДОРЕНКО

«Працюю редактором районної газети на декретному місці. Призначена була рішенням районної ради на час відпустки по догляду за дитиною до трьох років основного працівника-редактора саме тоді, коли почалося  роздержавлення ЗМІ. На даний момент наша редакція знаходиться в стані припинення (реорганізація шляхом перетворення у приватне підприємство). І вже незабаром потрібно проводити установчі збори. Колектив редакції становить 5 чоловік: редактор діючий, тобто я, відповідальний секретар, бухгалтер,  кореспондент і редактор, яка знаходиться у декретній відпустці. Також я, як діючий редактор, є головою комісії з реорганізації, і представляю інтереси трудового колективу у всіх випадках. Але мені незрозуміло, як мають проходити установчі збори, чи повинна бути присутня редактор, яка знаходиться у декреті? Як мають розподілятися обов”язки, і кого мають обирати керівником новоствореного приватного підприємства? Я буду залишатися на посаді до березня 2019 року щонайменше. Тож виникає запитання: якщо трудовий колектив обирає на зборах керівником мене (а саме так буде, оскільки всіма процесами роздержавлення займаюсь я), як правильно потім повинна вийти на роботу редактор, яка зараз у декреті? І чи потрібно мені розподіляти більшу частку установчого капіталу, щоб мати право підпису?» Ваша редакція перетворюється відповідно п. 2) частині 1 статті 3 Закону України «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації»: вихід органів державної влади, інших державних органів та органів місцевого самоврядування із складу засновників (співзасновників) друкованого засобу масової інформації та редакції з перетворенням редакції членами її трудового колективу у суб’єкт господарювання із збереженням назви, цільового призначення, мови видання і тематичної спрямованості друкованого засобу масової інформації.  Відповідно до статті 252¹ Кодексу Законів про працю «Трудовий колектив підприємства утворюють усі громадяни, які своєю працею беруть участь у його діяльності на основі трудового договору (контракту, угоди), а також інших форм, що регулюють трудові відносини працівника з підприємством».

Аналогічно виглядає і частина 8 статті 65 Господарського кодексу України – «Трудовий колектив підприємства становлять  усі  громадяни, які  своєю  працею  беруть  участь  у  його  діяльності  на основі трудового договору (контракту, угоди) або інших форм, що регулюють трудові  відносини  працівника  з  підприємством.  Повноваження трудового колективу щодо його участі  в  управлінні  підприємством встановлюються   статутом   або   іншими  установчими  документами відповідно до вимог цього Кодексу,  законодавства про окремі види підприємств, закону про трудові колективи».

Працівник, яка знаходиться у відпустці по догляду за дитиною, є таким же членом трудового колективу, як і всі інші працівники, і має такі ж права на участь у засновництві приватного підприємства – реформованої редакції. Тому бути присутнім чи ні на зборах редактору, яка знаходиться у відпустці, вирішувати їй. Ваш же обов’язок, як уповноваженої особи, завчасно її про ці збори повідомити. Далі. Ваша редакція перетворюється в приватне підприємство, цей вид підприємств найменш врегульований законодавчо, і взагалі створюється на основі приватної, а не комунальної власності, як у Вашому випадку. Враховуючи, що статутний капітал підприємства буде поділено на частки між засновниками (членами трудового колективу), до нього буде застосовуватися законодавство, яке регулює діяльність господарського товариства. Право обирати керівника належить загальним зборам засновників – членам трудового колективу редакції, які виявили бажання стати засновниками  реформованого підприємства. Правом підпису керівник підприємства наділяється відповідно до своїх повноважень, які закріплені в статуті підприємства. Частка в статутному капіталі підприємства ніяк на право підпису не впливає, керівник може бути взагалі найнятим працівником, а не обов’язково кимось зі складу засновників. Засновниками, за рішенням загальних зборів, можуть бути наділені правом підпису й інші засновники або працівники підприємства. Як буде виходити з відпустки по догляду за дитиною редактор, залежить від того, на яких умовах буде призначений редактор в приватне підприємство.

Можливо, він буде призначений на строк до завершення згаданої відпустки, а, можливо, на невизначений строк. Можливо, і що у новоствореній редакції відбудеться зміна структури підприємства, а відповідно і штатного розпису. В будь-якому випадку, відповідно до частини третьої статті 36 Кодексу законів про працю України, дія трудового договору редактора продовжується і до закінчення відпустки по догляду за дитиною вона залишається в складі працівників новоствореної редакції (приватного підприємства – правонаступника).

Запитання можна попередньо надсилати на електронну адресу – Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду

Консультації надаються в рамках виконання проекту Тернопільського прес-клубу«Комплексна підтримка друкованих ЗМІ різних регіонів України в процесі роздержавлення та налагодження їх самостійної діяльності» при  підтримці “Українського медійного проекту” (У-Медіа), що реалізується Інтерньюз в Україні та фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID).

 
Сторінка 7 з 139

Архів

2018
листопада
MoTuWeThFrSaSu
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

Ресурсний центр ГУРТ


Пошук

Наша сторінка на Facebook