You are here:
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Волинський прес-клуб

Волинський прес-клуб

лип.27

Про право засновників, які звільнилися з редакції, на доступ до документів. Юридичні консультації з діяльності друкованих ЗМІ

На запитання відповідає медіаюрист проектів Тернопільського прес-клубу Ігор ФЕДОРЕНКО.

«При реформуванні трудовий колектив став засновниками товариства. Останнім часом деякі працівники звільнилися з редакції і перейшли на роботу до конкурентів. Залишаючись засновниками, вони мають доступ до документів, які стосуються діяльності нашого товариства. Чи є можливість не надавати таку інформацію цим засновникам?».

– Відповідно до ч. 1 ст. 167 Господарського кодексу України корпоративні права – це права особи, частка якої визначається у статутному капіталі (майні) господарської організації, що включають правомочності на участь цієї особи в управлінні господарською організацією, отримання певної частки прибутку (дивідендів) даної організації та активів у разі ліквідації останньої відповідно до закону, а також інші правомочності, передбачені законом та статутними документами. Згідно з п. 5 ч. 1 ст. 116 Цивільного кодексу України учасники господарського товариства мають право у порядку, встановленому установчим документом товариства та законом, одержувати інформацію про діяльність товариства у порядку, встановленому установчим документом. За положеннями п. 2 ч. 1 ст. 5 Закону України “Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю” учасники товариства мають, зокрема, право отримувати інформацію про господарську діяльність товариства. Обов`язковою умовою надання документів при цьому є надходження вимоги про надання документів, яка виконується протягом 10 днів. Також за підготовку копій документів товариство може встановлювати плату, розмір якої не може перевищувати розмір витрат на виготовлення копій документів та витрат, пов’язаних з пересиланням документів поштою.

Детальніше...
 
лип.19

Гендерна чутливість регіональних медіа: (не)видимість жінок і перевага фемінітивів. Результати моніторингу 2021 р.

Жінки як експертки (ті, чию думку запитують або кого цитують) у публікаціях регіональних медіа присутні в 32% випадків, а як героїні (хто фігурує в матеріалах, але не "говорять") - у 29%. Це - 1/3 від кількості чоловіків і як героїв, і як експертів журналістських матеріалів. При цьому кількість експерток у друкованих ЗМІ на 4% більша, ніж в онлайн-медіа (34% і 30% відповідно), а героїнь - на 3% (30% і 27% відповідно). Такими є підсумкові дані трьох етапів гендерного моніторингу контенту друкованих та інтернет-видань, проведеного командою Волинського прес-клубу із мережі прес-клубів та дружніх медіаорганізацій у лютому, квітні та червні 2021 року.

Для збільшення натисніть на зображенні

Детальніше...
 
лип.14

Емансипація, фемінізм і роль жінки у суспільстві

Такою була тема неформальної зустрічі у Чернівцях 9 липня, участь у якій взяли журналістки обласних і локальних медіа, науковиці й громадські активістки.

Від часів Ольги Кобилянської до сьогодення відбулося чимало суспільно-політичних змін, однак питання економічної незалежності жінки, а отже - незалежності від чоловіка, яку активно відстоювала письменниця й мислителька, залишається актуальним. 

У музеї-садибі Ольги Кобилянської в Чернівцях

Детальніше...
 
лип.12

Про порушення при звільненні працівників редакції за скороченням. Юридичні консультації з діяльності друкованих ЗМІ

На запитання відповідає медіаюрист проектів Тернопільського прес-клубу Ігор ФЕДОРЕНКО.

«Із редакції за скороченням було звільнено двох працівників, і вони стали на облік у центрі зайнятості. Нещодавно був дзвінок з цього центру, і нам повідомили, що, звільнивши працівників за скороченням раніше, ніж минуло шість місяців після виплати їм допомоги по частковому безробіттю, ми здійснили порушення. Які наслідки цього порушення?»

Детальніше...
 
черв.30

Про приведення статуту редакції у відповідність до Закону України «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю». Юридичні консультації з діяльності друкованих ЗМІ

На запитання відповідає медіаюрист проектів Тернопільського прес-клубу Ігор ФЕДОРЕНКО.

«Збираємося привести статут редакції у відповідність до Закону України «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю». Виникли запитання. Яка кількість голосів засновників необхідна для затвердження нової редакції – як в статуті 50% чи, як зазначено в законі, 75%? Чи можна делегувати право підпису нової редакції статуту голові та секретарю зборів або директору, щоб зекономити на нотаріальному посвідченні підписів?».

– Закон України «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю» (далі – Закон) набрав чинності 17.06.2018 року. Відповідно до пункту третього прикінцевих та перехідних положень протягом року з дня набрання чинності цим Законом положення статуту товариства з обмеженою відповідальністю,  що не відповідають цьому Закону, є чинними в частині, що відповідає законодавству станом на день набрання чинності цим Законом.

Детальніше...
 
Сторінка 8 з 190

Архів

2022
січня
MoTuWeThFrSaSu
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

Ресурсний центр ГУРТ


Пошук

Наша сторінка на Facebook