You are here:
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Волинський прес-клуб

Волинський прес-клуб

квіт.28

Не більше, ніж у третині випадків жінки виступають експертками або є героїнями публікацій волинських медіа

Такий висновок другої хвилі гендерного моніторингу, який відбувався впродовж 10-16 квітня 2023 року. Якщо порівнювати із першою хвилею (13-19 лютого 2023 року), то загалом результати суттєво не змінились, однак у деяких видань дещо знизились.

Для збільшення натисніть на зображенні

Моніторинг здійснювався з метою визначення ключових тематик публікацій, в яких присутні жінки та чоловіки,  встановлення співвідношення експертів/експерток та героїв/героїнь у публікаціях, відповідно, визначення індексу гендерної чутливості волинських ЗМІ. Також важливим аспектом моніторингу було вживання у публікаціях фемінітивів та наявність контенту, який ретранслює гендерні стереотипи.

Детальніше...
 
квіт.26

Менше контенту про війну, низький % жінок, але збільшення % фемінітивів: результати моніторингу локальних медіа у квітні 2023 р.

Кількість публікацій, які тою чи іншою мірою стосуються життя країни у стані війни, порівняно з лютим знизилася на 8%. Кількість жінок як експерток (тих, хто коментує, чию думку, висловлювання поширюють) не змінилася і становить усього 26%. Такими є дані гендерного моніторингу матеріалів локальних медіа 24 областей України (підконтрольних), проведеного 10-16 квітня цього року. 

Для збільшення натисніть на зображенні

Детальніше...
 
квіт.11

Про проблеми з реєстрацією друкованого видання

Юридичні консультації з діяльності друкованих ЗМІ. На запитання відповідає медіаюрист Тернопільського прес-клубу Ігор ФЕДОРЕНКО.

– На гарячу лінію надійшло запитання «Як тепер зареєструвати друковане видання?». Останнім часом більшість запитань пов’язані з припиненням діяльності редакцій, тож бажаючим видавати газету дуже хочеться допомогти, але якщо зовсім коротко, то відповісти можна двома словами – наразі ніяк! Чому? Пояснюю.

Детальніше...
 
квіт.10

Про журналістські посвідчення для працівників сайтів

Юридичні консультації з діяльності друкованих ЗМІ. На запитання відповідає медіаюрист Тернопільського прес-клубу Ігор ФЕДОРЕНКО. «Як бути з посвідченнями для журналістів, які працюють на сайті?».

– 31 березня 2023 року набрав чинності Закон України «Про медіа». Відповідно з цього моменту набрали чинності і зміни до Закону України «Про державну підтримку медіа, гарантії професійної діяльності та соціальний захист журналіста», в статті 1 якого поняття журналіст тепер має наступний вигляд – «творчий працівник суб’єкта у сфері медіа, який професійно збирає, одержує, створює, редагує, поширює і забезпечує підготовку інформації для медіа. Статус журналіста підтверджується документом, виданим суб’єктом у сфері медіа, професійною чи творчою спілкою журналістів. Документ, що підтверджує статус журналіста, має містити найменування та вид медіа, його ідентифікатор у Реєстрі суб’єктів у сфері медіа або найменування професійної чи творчої спілки, фото, прізвище, ім’я та по батькові журналіста, номер документа, дату видачі і строк його дії, підпис особи, яка видала документ».

Детальніше...
 
бер.31

Про конфіденційність персональних даних

Юридичні консультації з діяльності друкованих ЗМІ. На запитання відповідає медіаюрист Тернопільського прес-клубу Ігор ФЕДОРЕНКО.

«Редакція звернулася до прокуратури з проханням надати прізвище прокурора, який займається певною кримінальною справою. Нам відповіли, що це інформація досудового розслідування кримінального провадження,  і не може бути надана на інформаційний запит. Чи правомірна така відмова?».

Детальніше...
 
Сторінка 2 з 209

Архів

2023
травня
MoTuWeThFrSaSu
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

Ресурсний центр ГУРТ


Пошук

Наша сторінка на Facebook