You are here:
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Волинський прес-клуб

Про звільнення працівників з врахуванням останніх змін в законодавстві. Юридичні консультації з діяльності друкованих ЗМІ

На запитання відповідає медіаюрист проектів Тернопільського прес-клубу Ігор ФЕДОРЕНКО.

- Із редакції звільняються троє працівників. Як правильно їх звільнити з врахуванням останніх змін в законодавстві?

– З набранням чинності Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обліку трудової діяльності працівника в електронній формі» з 10.06.2021 року почався перехід на електронні трудові книжки. Зміни викликають багато запитань, і доводиться працювати в умовах законодавчої невизначеності. Наприклад, законом передбачено, що «порядок ведення трудових книжок визначається Кабінетом Міністрів України», але ніяких нормативних документів на заміну Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників №58 немає.

До Кодексу законів про працю України були внесені зміни, згідно з якими облік трудової діяльності працівника здійснюється в електронній формі в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування у порядку, визначеному Законом України “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування”. Порядок подання сканованих трудових книжок та строки проведення цієї процедури станом на сьогоднішній день відсутні. Законом встановлено п’ятирічний перехідний період  для передачі даних в Пенсійний Фонд України.

Таким чином, якщо ви ще не передали скановані трудові книжки до ПФУ, при  звільненні працівників після 10 червня 2021 року процедура така ж, як і раніше  – робиться запис в трудову книжку про звільнення та відповідна позначка в журнал обліку трудових книжок. Але, відповідно до статті 47 КЗпП, в день звільнення обов’язково видається на руки копія наказу про звільнення: “Власник або уповноважений ним орган зобов’язаний в день звільнення видати працівникові копію наказу (розпорядження) про звільнення, провести з ним розрахунок у строки, зазначені у статті 116 цього Кодексу, а також на вимогу працівника внести належні записи про звільнення до трудової книжки, що зберігається у працівника”.

Саме з дня вручення копії наказу (розпорядження) про звільнення тепер будуть відраховуватися строки, передбачені в статтях 233 та 235 КЗпП. Тому наказ про звільнення повинен мати підпис працівника та дату отримання копії наказу.

__________________

Консультації надаються в рамках виконання проекту Тернопільського прес-клубу «Сприяння медіа реформам та розвитку регіональної журналістики» за підтримки «Медійної програми в Україні», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) і виконується міжнародною організацією Internews.

Запитання можна попередньо надсилати на таку електронну адресу – Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду

 

Архів

2021
грудня
MoTuWeThFrSaSu
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Ресурсний центр ГУРТ


Пошук

Наша сторінка на Facebook