You are here:
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Волинський прес-клуб

Про прийом коштів за передплату без реєстратора розрахункових операцій

Юридичні консультації з діяльності друкованих ЗМІ. На запитання відповідає медіаюрист проєктів Тернопільського прес-клубу   Ігор ФЕДОРЕНКО.

«Чи може редакція приймати кошти за передплату газети без застосування РРО?».

Тема застосування РРО (реєстраторів розрахункових операцій-ред.) дуже актуальна. Для визначення терміну «передплата» скористаємося тлумачним словником, бо, попри широке використання, законодавчо такі терміни  не визначені. Передплата, передоплата — попередня повна чи часткова оплата за товари чи послуги, здійснена до (а не після) отримання цих товарів чи послуг. У господарській діяльності служить гарантією того, що покупець дійсно зацікавлений в операції купівлі-продажу.

Якщо звернутися до «Правил розповсюдження періодичних друкованих видань», затверджених спільним наказом  Державного комітету зв’язку України, Міністерством  інформації України, Міністерством  транспорту України 10 грудня 1998р. N169/81/492, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 25 грудня 1998р. за N 820/3260, можна зробити висновок, що передплата періодичних видань – це  укладання договору на купівлю-продаж цих видань (газет, журналів), що мають видаватися в майбутньому, на умовах передоплати.

Ваша редакція, відповідно до Свідоцтва про державну реєстрацію друкованого засобу масової  інформації,  є видавцем газети, яку ви продаєте згідно з періодичністю виходу. Таким чином ви отримуєте передплату за майбутні поставки товару. Пункт 1 статті 9 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» передбачає, що реєстратори розрахункових операцій та/або програмні реєстратори розрахункових операцій, та розрахункові книжки не застосовуються: «при здійсненні торгівлі продукцією власного виробництва (крім технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту, лікарських засобів, виробів медичного призначення, ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння) підприємствами, установами і організаціями усіх форм власності, крім підприємств торгівлі та громадського харчування, у разі проведення розрахунків у касах цих підприємств, установ і організацій з оформленням прибуткових і видаткових касових ордерів та видачею відповідних квитанцій, підписаних уповноваженою особою відповідного суб’єкта господарювання». Газета і є «продукцією власного виробництва», яку ви продаєте за попередньою оплатою. Друкарня, яка друкує газету, надає вам тільки поліграфічні послуги, вона не є видавцем. При здійсненні торгівлі продукцією власного виробництва реєстратори розрахункових операцій та/або програмні реєстратори розрахункових операцій, та розрахункові книжки не застосовуються. Під винятки, наведені в цій статті, друковані видання не підпадають. Якщо ці передплачені газети в подальшому ви не передаєте на експедирування Укрпошті чи іншому суб’єкту підприємницької діяльності для доставки їх за призначенням, не забувайте про оформлення первинних документів.

__________________

Консультації надаються в рамках виконання проєкту Тернопільського прес-клубу «Сприяння медіа реформам та розвитку регіональної журналістики» за підтримки «Медійної програми в Україні», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) і виконується міжнародною організацією Internews.

Запитання можна попередньо надсилати на таку електронну адресу – Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду

 

Архів

2022
травня
MoTuWeThFrSaSu
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

Ресурсний центр ГУРТ


Пошук

Наша сторінка на Facebook