You are here:
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Волинський прес-клуб

Про застосування РРО при наданні рекламних послуг в газеті за готівку. Юридичні консультації з діяльності друкованих ЗМІ

На запитання відповідає медіаюрист проєктів Тернопільського прес-клубу Ігор ФЕДОРЕНКО.

«ТОВ є видавцем газети і надає рекламні послуги в цій газеті за готівку. Ведеться касова книга, книга реєстрації прибуткових касових ордерів. Чи обов’язково в такому випадку застосовувати реєстратор розрахункових операцій, та якими законами чи постановами слід при цьому керуватися? Думки колег з цього питання розділилися. Місцева податкова вважає, що РРО потрібні».

­– Перелік окремих форм та умов проведення діяльності у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, яким дозволено проводити розрахункові операції без застосування реєстраторів розрахункових операцій та/або програмних реєстраторів розрахункових операцій з використанням розрахункових книжок та книг обліку розрахункових операцій, а також граничний розмір річного обсягу розрахункових операцій з продажу товарів (надання послуг), при перевищенні якого застосування реєстраторів розрахункових операцій та/або програмних реєстраторів розрахункових операцій є обов’язковим, встановлюються Кабінетом Міністрів України.

Постановою Кабінету Міністрів України від 23 серпня 2000 р. N 1336 “Про забезпечення реалізації статті 10 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” затверджено   перелік   окремих  форм  та  умов  проведення діяльності у сфері торгівлі,  громадського харчування  та  послуг, яким  дозволено  проводити  розрахункові операції без застосування реєстраторів розрахункових операцій та/або програмних реєстраторів розрахункових  операцій  з  використанням  розрахункових книжок та книг обліку розрахункових операцій. З переліком можна ознайомитися за посиланням https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1336-2000-%D0%BF#Text. В цьому переліку надання рекламних послуг відсутнє. Тож чинним законодавством не передбачено можливості надавати такі послуги без застосування реєстраторів розрахункових операцій та/або програмних реєстраторів розрахункових  операцій  з  використанням  розрахункових книжок та книг обліку розрахункових операцій.

Також відсутні рекламні послуги в статті 9 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», яка передбачає випадки, коли реєстратори розрахункових операцій та/або програмні реєстратори розрахункових операцій і розрахункові книжки не застосовуються. Отже, при наданні рекламних послуг в газеті за готівку ваше товариство повинно застосовувати реєстратор  розрахункових операцій.

______________

Запитання можна попередньо надсилати на таку електронну адресу – Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду

 

Архів

2022
травня
MoTuWeThFrSaSu
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

Ресурсний центр ГУРТ


Пошук

Наша сторінка на Facebook