You are here:
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Волинський прес-клуб

Про рішення щодо ліквідації товариства

Юридичні консультації з діяльності друкованих ЗМІ. На запитання відповідає медіаюрист Тернопільського прес-клубу Ігор ФЕДОРЕНКО.

«Наша редакція вирішила ліквідувати підприємство. Що повинно бути вказано в протоколі рішення про ліквідацію товариства?».

– На загальних зборах учасників товариства з обмеженою відповідальністю (далі товариство) обов’язково потрібно прийняти рішення з наступних питань:

– про ліквідацію товариства;

– про обрання ліквідаційної комісії або ліквідатора;

– про затвердження порядку ліквідації товариства;

– про встановлення строку для заявлення кредиторами вимог до товариства;

– про обрання особи, відповідальної за проведення державної реєстрації змін щодо відомостей про товариство, що містяться в Єдиному державному реєстрі. Також можуть бути прийняті рішення щодо інших питань, внесених до порядку денного, наприклад про звільнення виконавчого органу товариства.

Відповідно до частини 2 статті 34 Закону України “Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю”, для прийняття рішення щодо ліквідації товариства, необхідно не менше трьох чвертей голосів усіх учасників товариства (75%), якщо більша кількість голосів не встановлена статутом товариства.

Строк заявлення кредиторами своїх вимог до юридичної особи, що припиняється, передбачений частиною 5 статті 105 Цивільного кодексу України та  не може становити менше двох і більше шести місяців з дня оприлюднення повідомлення про рішення щодо припинення юридичної особи.

В залежності від положень статуту товариства, рішення може бути підписане всіма учасниками товариства або головою та секретарем зборів. Нотаріальне посвідчення підписів на протоколі загальних зборів Законом України “Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань” не вимагається.

Зверніть увагу, що протягом трьох робочих днів з дати прийняття рішення про ліквідацію товариства ви повинні письмово повідомити про це орган, який здійснює державну реєстрацію.

______________

Консультації надаються в рамках виконання проєкту Тернопільського прес-клубу «Сприяння медіа реформам та розвитку регіональної журналістики».

Запитання можна попередньо надсилати на таку електронну адресу – Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду

 

Архів

2023
січня
MoTuWeThFrSaSu
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

Ресурсний центр ГУРТ


Пошук

Наша сторінка на Facebook