You are here:
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Волинський прес-клуб

Про придбання б/в техніки за бюджетні кошти

Юридичні консультації з діяльності друкованих ЗМІ. На запитання відповідає медіаюрист Тернопільського прес-клубу Ігор ФЕДОРЕНКО.

«У зв’язку з ліквідацією підпри-ємства ми розпродуємо офісну техніку нашої редакції. Селищна рада виявила бажання її при-дбати, але не знає, чи може, від-повідно до закону, купувати за бюджетні кошти б/в техніку».

– Придбати за бюджетні кошти техніку, яка вже була у вжитку, можна. Ні Закон України «Про публічні закупівлі», ні будь-які інші нормативні документи, які визначають правові та економічні засади здійснення закупівлі товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави, територіальних громад та об’єднаних територіальних громад, не містять заборон для придбання уживаних товарів. Саму ж доцільність придбання нової чи вживаної офісної оргтехніки вирішує рада, це питання належить до її компетенції. Відповідно пункту 2 частини 1 статті 91 Бюджетного кодексу України це видатки на  органи місцевого самоврядування, а саме на організаційне, інформаційно-аналітичне та матеріально-технічне забезпечення діяльності ради. Якщо техніка редакції в гарному стані, а вартість суттєво нижча за нову, то тут придбання відповідає принципу ефективності та результативності, що полягає в залученні мінімального обсягу бюджетних коштів для досягнення максимального результату, передбаченого пунктом 6 частини 1 статті 7 Бюджетного кодексу України.

Однак, у зв’язку з військовою агресією російської федерації проти України і введенням правового режиму воєнного стану, задіяні певні обмеження у бюджетній сфері, що може стати перешкодою закупівлі техніки. Відповідно до постанови КМУ від 11 березня 2022 р. № 252 «Деякі питання формування та виконання місцевих бюджетів у період воєнного стану» та  постанови КМУ  від 9 червня 2021 р. № 590 «Про затвердження Порядку виконання повноважень Державною казначейською службою в особливому режимі в умовах воєнного стану», у діяльності Державної казначейської служби України введено визначення черговості здійснення бюджетних видатків.

Також не слід забувати про граничні суми витрат на придбання офісної техніки, які  встановлено постановою КМУ від 4 квітня 2001 р. № 332 «Про граничні суми витрат на придбання автомобілів, меблів, іншого обладнання та устаткування, мобільних телефонів, комп’ютерів державними органами, а також установами та організаціями, які утримуються за рахунок державного бюджету».

Консультації надаються в рамках виконання проєкту Тернопільського прес-клубу «Сприяння медіа реформам та розвитку регіональної журналістики».

Запитання можна попередньо надсилати на таку електронну адресу – Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду

 

Архів

2023
травня
MoTuWeThFrSaSu
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

Ресурсний центр ГУРТ


Пошук

Наша сторінка на Facebook