You are here:
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Волинський прес-клуб

Безпека в час війни - ключова тема VIII Гендерного медіафоруму

Як журналісти й журналістки працюють сьогодні на інформаційному і волонтерському фронтах, як редакторки локальних видань величезними зусиллями тримають медійну сферу і протистоять російській пропаганді, якими є найбільші небезпеки сьогодні для журналісток і як медіа можуть допомогти в дотриманні прав жінок під час війни. Ці питання обговорювали під час VIII Гендерного медіафоруму, який організував у Львові Волинський прес-клуб у партнерстві з Гендерним центром Волині, Центром журналістської солідарності НСЖУ та за підтримки Медійної програми в Україні (Internews).

Зліва направо: Галина Мінялук - головна редакторка газети "Прапор" (смт Хорошів, Житомирська обл.), Алла Гуменюк – головна редакторка газети «Вперед» (м. Ярмолинці, Хмельницька обл.), Антоніна Бондарева – головна редакторка газети «Ренійський вісник» (м. Рені, Одеська обл.), Кобаль Наталія – головна редакторка газети "Регіональні новини" та сайту regnews.com.ua (м. Виноградів, Закарпатська обл.), Тетяна Терзі – головна редакторка газета «Дружба», інтернет-видання «Махала» (м. Болград, Одеська обл.)

Для збільшення натисніть на зображенні

Як зазначила гендерна експертка, керівниця і головна редакторка експертного ресурсу «Гендер в деталях»‎ Тамара Злобіна, зацікавлення питаннями гендерної рівності і фемінізму зросло після Євромайдану, гендерна тематика почала активно звучати в медіа, тож "в лютому 2022 року ми вже були іншим суспільством, ніж у 2014 році". Саме невеликі, регіональні і нішеві медіа як більш динамічні, за словами експертки, відіграли значну роль у зменшенні гендерних стереотипів у суспільстві та його емансипації.

Для перегляду відео натисніть на зображенні 

"Попереду у нас багато проблем, із якими маємо справитися, і засоби масової інформації мають потенціал допомогти країні пройти через ці випробування", - вважає Тамара Злобіна. Безперечно, медіа не можуть вирішити ряд проблем, які стосуються фізичної безпеки жінок, чоловіків, дітей, але вони можуть "донести важливість цих проблем до тих, хто приймають рішення", і не давати їх називати такими, що не на часі".

"Створити такий дискурс прав жінок, щоб усі розуміли, що це завжди на часі, і не можна було сказати, що в нас війна, тому домашнє насильство - це не проблема, тому не викликайте поліцію. Потрібно стежити за дотриманням гендерної рівності у всіх процесах і відбудовах, у всіх воєнних процесах. Це те, що має бути наскрізним. І засоби масової інформації мають зараз висвітлювати нові проблеми жінок, розставляти акценти, опитувати експертів і експерток і показувати, де є проблеми і як їх можна вирішити. Ми всі маємо бути агентками змін" - переконана експертка.

Розуміння цієї відповідальності є і в редакторок та журналісток локальних медіа. Від початку повномасштабної війни в Україні вони продовжують працювати - попри надскладні фінансові та логістичні проблеми, попри фізичну небезпеку й емоційні труднощі. "А як інакше?" - кажуть вони, і в цих словах міститься вся відповідальність перед читацькою аудиторією. На цьому наголошували колеги з різних областей України - не залежно від того, наскільки далеко чи близько проживають відносно територій, де ведуться бойові дії. Війна однаковою мірою негативно вплинула на всі локальні медіа, однак втримати їх - завдання вкрай важливе, це їхня інформаційна боротьба. А тримати стрій допомагає солідарність і незаперечна віра в Перемогу.

Наталка Буковська - головна редакторка видання "Вперед" (м. Роздільна, Одеська обл.)

Для збільшення натисніть на зображенні

Згідно результатів опитування учасниць форуму, найбільшою небезпекою для жінок сьогодні є війна і всі пов'язані з нею загрози, а також домашнє насильство. Перемога над ворогом - не єдиний метод усунення цих небезпек, бо питання дискримінації жінок було актуальним і до повномасштабного вторгнення, тож важливим кроком є подолання гендерних стереотипів і повага до прав людини.

Детальніше про небезпеки для журналісток і можливі шляхи їх мінімізації, запропоновані учасницями й учасниками форуму, - в наступному матеріалі.


 

Архів

2023
січня
MoTuWeThFrSaSu
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

Ресурсний центр ГУРТ


Пошук

Наша сторінка на Facebook