You are here:
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Волинський прес-клуб

Про зміну назви газети. Юридичні консультації з діяльності друкованих ЗМІ

На запитання відповідає медіаюрист проєктів Тернопільського прес-клубу Ігор ФЕДОРЕНКО.

«Після адмінреформи наш район був ліквідований, газета стала поширюватися також на сусідні громади. Виникла нагальна потреба змінити назву газети, то чи можемо ми, реформована редакція, зробити це?».

– Закон України «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації» (далі Закон), передбачає обов’язок збереження назви видання, як умову реформування та передачi майна. В другому пункті першої частини статті 3 Закону передбачений спосіб реформування, а саме  – вихід органів державної влади, інших державних органів та органів місцевого самоврядування із складу засновників (співзасновників) друкованого засобу масової інформації та редакції з перетворенням редакції членами її трудового колективу у суб’єкт господарювання із збереженням назви, цільового призначення, мови видання і тематичної спрямованості друкованого засобу масової інформації.

Частиною 1 статті 9 Закону визначено, що у процесі реформування майно (крім приміщень і земельних ділянок), що на момент набрання чинності цим Законом перебувало на балансі редакції (майно, надане редакції засновниками (співзасновниками) друкованого засобу масової інформації та редакції у користування, та майно, придбане трудовим колективом редакції), передається у власність зазначеному суб’єкту господарювання безоплатно, за умови забезпечення функціонування друкованого засобу масової інформації, збереження його назви, цільового призначення, мови видання і тематичної спрямованості. Закон не містить ніяких застережень щодо наслідків невиконання цих умов в подальшому. Для звернення з позовом до суду необхідно, щоб зміна назви вашого видання порушувала права чи охоронювані законом інтереси потенційних позивачів, якщо такі можуть бути взагалі. Таким чином навряд чи зміна вашим виданням назви потягне за собою будь-які наслідки. Єдиний проблемний момент стосується орендованого приміщення, якщо умовою оренди є збереження назви реформованого видання. Рекомендація в такій ситуації наступна: не змінювати назву реформованого видання, а зареєструвати ще одне друковане ЗМІ з новою назвою і новою сферою поширення.

Зміна назви видання здійснюється шляхом перереєстрація друкованого засобу масової інформації. Реєстрація і перереєстрація регулюється Законом України «Про друковані засоби масової інформації (пресу) в Україні», Положенням про державну реєстрацію друкованих засобів масової інформації в Україні, затвердженим Наказом Міністерства юстиції України 21.02.2006  № 12/5, Постановою Кабінету Міністрів України від 17.11.1997 № 1287 «Про державну реєстрацію друкованих засобів масової інформації, інформаційних агентств та розміри реєстраційних зборів». Перереєстрація друкованого ЗМІ  здійснюється реєструючим органом у порядку, встановленому для його реєстрації.

________________

Консультації надаються в рамках виконання проєкту Тернопільського прес-клубу «Сприяння медіа реформам та розвитку регіональної журналістики».

Запитання можна попередньо надсилати на таку електронну адресу – Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду

 

Архів

2023
січня
MoTuWeThFrSaSu
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

Ресурсний центр ГУРТ


Пошук

Наша сторінка на Facebook