You are here:
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Волинський прес-клуб

Про виправлення помилки у трудовій книжці

Юридичні консультації з діяльності друкованих ЗМІ. На запитання відповідає медіаюрист проєктів Тернопільського прес-клубу Ігор ФЕДОРЕНКО.

«В моїй трудовій книжці виявлено помилку в написанні прізвища. Підприємства, на якому мені оформили цю трудову книжку, вже не існує. Як мені виправити цю помилку?».

– Для виправлення помилки в прізвищі у трудовій книжці є відповідні норми чинного законодавства України, а саме – Інструкція про порядок ведення трудових книжок, затверджена наказом Міністерства праці України, Міністерства юстиції України і Міністерства соціального захисту населення України N 58 від 29.07.93 р.

Згідно з пунктом 2.13 Інструкції про порядок ведення трудових книжок, зміна записів у трудових книжках про прізвище, ім’я, по батькові і дату народження виконується власником, або уповноваженим ним органом, за останнім місцем роботи на підставі документів (паспорта, свідоцтва про народження, про шлюб, про розірвання шлюбу, про зміну прізвища, імені та по батькові тощо) і з посиланням на номер та дату цих документів.

Зазначені зміни вносять на першій сторінці трудової книжки. Однією рискою закреслюють, наприклад, прізвище, що внесене з помилкою, відтак записують правильне з посиланням на відповідні документи на внутрішньому боці обкладинки і завіряють підписом керівника підприємства або спеціально уповноваженої ним особи та печаткою підприємства або печаткою відділу кадрів.

У вашому випадку необхідно зробити виправлення згідно з пунктом 2.13 Інструкції. Підставою для виправлення допущеної помилки є ваш паспорт або свідоцтво про народження. Якщо ж така можливість з якихось причин відсутня, то можна спробувати виправити помилку аналогічно до виправлення неправильного  або  неточного  запису відомостей  про  роботу, передбаченого пунктом 2.8 Інструкції про порядок ведення трудових книжок. Якщо ж підприємство, яке зробило неправильний або неточний запис, ліквідоване, відповідний запис робиться правонаступником і засвідчується печаткою,  а в разі його відсутності  –  вищестоящою організацією, якій було підпорядковане підприємство, а в разі його відсутності – облархівом, держархівом м.Києва, держархівом м.Севастополя і держархівом при Раді Міністрів Криму.

У випадку, якщо виправити помилку відповідно до Інструкції про порядок ведення трудових книжок не вдається, або є проблеми з оформленням та нарахуванням пенсії Пенсійним фондом України, вирішення даного питання належить до компетенції суду. Згідно з статтею 315 Цивільного процесуального кодексу України, суди розглядають справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення, зокрема, належності правовстановлюючих документів особі, прізвище, ім’я, по батькові, місце і час народження якої, що зазначені в документі, не збігаються з прізвищем, ім’ям, по батькові, місцем і часом народження цієї особи, зазначеним у свідоцтві про народження або в паспорті. Заява про встановлення факту щодо належності трудової книжки даній особі подається до суду за місцем її проживання.

______________

Консультації надаються в рамках виконання проєкту Тернопільського прес-клубу «Сприяння медіа реформам та розвитку регіональної журналістики».

Запитання можна попередньо надсилати на таку електронну адресу – Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду

 

Архів

2023
січня
MoTuWeThFrSaSu
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

Ресурсний центр ГУРТ


Пошук

Наша сторінка на Facebook