You are here:
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Волинський прес-клуб

Завжди на часі. Відбулася XІ Гендерна медіашкола

В умовах блекаутів, повітряних тривог і відсутності зв'язку відбулася ХІ Гендерна медіашкола для журналістів/журналісток локальних медіа України, організована Волинським прес-клубом за підтримки Медійної програми в Україні Internews. 

Вона є одним із важливих етапів співпраці з 20 друкованими та онлайн-виданнями із різних областей України, яка спрямована на підвищення рівня гендерної чутливості журналістів/журналісток і створення ними контенту на гендерну тематику.

Для збільшення натисніть на зображенні

Ключовими темами, як і в попередніх школах, стало з'ясування понять "гендер", "гендерна рівність", огляд гендерної проблематики в умовах сучасних викликів, аналіз впливу гендерних стереотипів і сексизму на життя людини, коректна лексика і її актуальність у час війни. Торкалися також проблеми гендернозумовленого насильства, однак цій темі ще буде присвячено окрему зустріч.

Як зазначила голова ГО «Гендерний центр Волині», експертка проєкту «Гендерночутливий простір сучасної журналістики» Оксана Ярош, "гендерна тематика - це не просто, що нам цікаво, що жінки і чоловіки роблять у суспільстві - це державна політика". І від медіа великою мірою залежить, наскільки суспільство буде недискримінаційним щодо жінок і чоловіків.

Для збільшення натисніть на зображенні

Особливо відгукнулась в учасниць/учасників медіашколи тема гендерних стереотипів і сексизму, адже ми живемо в світі, який просякнутий цими явищами і через це часто не помічаємо їх. Однак усі вони негативно впливають на наше життя.

"В контексті особистого життя ми маємо право обирати - в стереотипах жити чи ні, але професійна діяльність і наш вплив на інших людей потребує від нас інших підходів у контексті того, що ми несемо до людей і яку риторику це має", - зауважила експертка, тренерка з гендерних питань, голова ГО «Паритет» Наталка Тарасенко.

Для збільшення натисніть на зображенні

Аби писати на гендерну тематику, потрібно розуміти, які слова і вирази вживати коректно, а які не варто, бо вони дискримінують. А для цього потрібно розуміти, які соціальні групи існують, які їхні особливості, хто зазнає множинної дискримінації і за якими ознаками і що робити, коли не знаєш, як правильно. На цих аспектах детально зупинилася правозахисниця, голова ГО "Вісь" Світлана Дубина. "Я вас дуже прошу думати, як слово відгукнеться. Потестіть його. Поговоріть із людьми, яким довіряєте. Що вони відчувають? Що зчитують? Якщо слово викликає сумнів, ми його або не беремо, або шукаємо людей, які знають у ньому толк" - підсумувала вона.

Для збільшення натисніть на зображенні

Вчитися розбиратися в проблематиці учасниці/учасники проєкту будуть і впродовж наступних кількох місяців за допомогою експерток і менторок, які допомагатимуть у створенні контенту.  

 

Архів

2023
березня
MoTuWeThFrSaSu
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Ресурсний центр ГУРТ


Пошук

Наша сторінка на Facebook