You are here:
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Волинський прес-клуб

Волинські журналісти об’єднаються для інформаційної атаки

Відверта розмова керівників і журналістів волинських ЗМІ відбулася в рамках проекту Волинського прес-клубу «Громадою проти корупції», що реалізовувася за підтримки Проекту «Сприяння активній участі громадян у протидії корупції в Україні «Гідна Україна».

Відверта розмова керівників і журналістів волинських ЗМІ відбулася в рамках проекту Волинського прес-клубу «Громадою проти корупції», що реалізовувася за підтримки Проекту «Сприяння активній участі громадян у протидії корупції в Україні «Гідна Україна».

Чи ефективні волинські ЗМІ у захисті інтересів громади? Як змусити чиновників реагувати на критичні матеріали у пресі? Чи є ми, журналісти, четвертою владою, а чи служаками інших трьох? Чому волиняни не зацікавлені у проведенні журналістських розслідувань?

На ці болючі питання існує безліч відповідей, які, власне, і звучали на зустрічі.

«У мене вбили сина… І ніхто з правоохоронців не допоміг. От що ми можемо зробити і чим захиститися», – зазначила редактор відділу журналістських розслідувань та інформації газети «Віче-інформ» Олена Мороз.

«Ми не можемо витягнути абсолютно все… Ми допомагаємо людям, але згодом вони самі перестають боротися – залякані, куплені… Корупція в суді, в міліції, прокуратурі. Тут кум, сват, брат… Довести щось буває дуже важко. Але навіть, якщо і доводиш, ніщо не береться до уваги, бо рішення прийнято ще до початку суду», – переконанийжурналіст Віталій Буряк.

«Виходить, що боротьба з корупцією потрібна тільки журналістам. Але так не буває. Громадяни теж повинні хотіти себе захистити. Я покладаю велику надію на молодих журналістів, бо в уже досвідчених є свої знайомі в різних інститутах, а молоді – безстрашні. Насправді, не в незахищеності журналістів справа, а в сміливості», – вважаєзаступник головного редактора газети «Луцький замок» Святослав Лесюк.

А головного редактора «Волинської газети» Володимира Данилюка хвилює інформаційна корупція. «ЗМІ сьогодні виступають або на стороні корупції, або в боротьбі проти неї. Залежно від того, до якого клану вони належать. Ми повинні для себе визначитися – де ми…Війна йде не з проблемами, а з джерелами, які їх висвітлюють». Пан Данилюк запропонував учасникам зустрічі об’єднатися навколо однієї теми, особи – і здійснювати інформаційну атаку, «тоді й думка журналістів буде вагомою, на неї реагуватимуть».

Ідея відразу ж була схвалена. Тож, можливо, це стане початком нового етапу у діяльності волинських ЗМІ…

____________________

Засідання прес-клубу відбулося в рамках проекту «Громадою проти корупції», що реалізується в рамках національного Проекту «Сприяння активній участі громадян з протидії корупції в Україні «Гідна Україна» завдяки підтримці американського народу, що була надана через Агентство США з міжнародного розвитку USAID, Корпорацію «Виклики Тисячоліття» (МСС) та Менеджмент Систем Інтернешнл (МSI). Зміст інформації є відповідальністю винятково Волинського прес-клубу і не обов’язково відображає погляди донорів.

 

Архів

2023
травня
MoTuWeThFrSaSu
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

Ресурсний центр ГУРТ


Пошук

Наша сторінка на Facebook