You are here:
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Волинський прес-клуб

Відкрита конференція з питань захисту прав споживачів фінансових послуг

2 лютого 2012 року в Луцьку відбулася відкрита конференція громадськості з питань захисту прав споживачів фінансових послуг.


Під час зустрічі були порушені такі питання:

-про концепцію та мету проведення Першого всеукраїнського з’їзду споживачів фінансових послуг, який відбудеться 2-3 березня в Києві,

-про обрання делегатів з’їзду від Волинської області,

-створення постійно діючої Координаційної Ради із захисту прав споживачів,

-створення Всеукраїнської громадської інспекції з питань захисту прав споживачів фінансових послуг,

-створення соціальної мережі як онлайн-«трибуни» висвітлення проблем споживачів фінпослуг,

-створення дієвої школи всеобучу та механізму об’єднання споживачів фінасових послуг,

-створення колцентру (або громадської «Гарячої лінії») захисту прав споживачів фінансових послуг, за допомогою якого у режимі реального часу можна отримати кваліфіковану консультацію,

-започаткування проведення циклу програм на телебаченні та онлайн-трансляції через інтернет «Курси фінансової грамотності», введення у навчальні заклади такого ж факультативного курсу.

31 січня 2011 року створено Оргкомітет з підготовки та проведення «Першого Всеукраїнського з'їзду споживачів фінансових послуг». На сьогодні в Оргкомітет входять уповноважені представники більш ніж 30 громадських організацій та об’єднань загальною кількістю понад 500 тисяч осіб, зусилля яких спрямовані на захист і поінформування громадян із питань захисту споживачів фінансових послуг. До складу Оргкомітету входять також представники професійних об’єднань ринків фінансових послуг, колекторського бізнесу, міжнародних організацій, національні та міжнародні експерти.

Одним з етапів роботи Оргкомітету є проведений Міжнародний круглий стіл «Захист прав споживачів фінансових послуг: міжнародний досвід» за участю провідних світових та державних експертів, спеціалістів у фінансовій галузі за підтримки Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, банківської діяльності, податкової та митної політики Світового банку, МВФ та USAID. Як результат широкого експертного обговорення, 26 грудня 2011 року у Верховній Раді Україні зареєстровано основні правозахисні ініціативи – законопроекти № 9593 «Про споживче кредитування» та № 9594 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо створення на фінансових ринках України системи захисту користувачів фінансових послуг». Також, 1 листопада 2011 року зареєстровані тематичні законопроекти № 9379 «Про заборону надання колекторських послуг  щодо фізичних осіб – боржників» та № 9380 «Про тимчасову відстрочку сплати платежів за кредитними договорами, забезпеченими іпотекою у зв’язку з втратою позичальником постійного місця роботи та введення мораторію на примусове виселення із житла».

Унікальність проекту полягає в тому, що вперше формується позитивний діалог між учасниками фінансового ринку: громадськістю, фінансовими ринками, владою і міжнародними фінансовими організаціями. Що, поза сумнівом, стає частиною єдиної державної політики по захисту прав споживачів фінансових послуг та реформуванню і розвитку банківської сфери. Результатом такої масової суспільної роботи стане проведення в Києві 2-3 березня 2012 року «Першого Всеукраїнського з'їзду споживачів фінансових послуг», який повинен закласти основи системних змін у фінансово-банківській сфері України за аналогом кращого світового досвіду.

Метою заходу є згуртування та активізація громадськості навколо проблеми створення ефективної системи захисту прав споживачів фінансових послуг.

Учасники конференції:

– Федір Олексюк, голова Асоціації антиколекторів та правозахисників України «Ваша Надія», головний координатор оргкомітету «Першого всеукраїнського з’їзду споживачів фінансових послуг»;

– представники структурних підрозділів Волинської облдержадміністрації;

– представники регіонального відділення Пенсійного фонду України

– представники філій українських банків;

– представники громадських об’єднань;

– споживачі фінансових послуг (позичальники та вкладники).

***

Захід став можливим за ініціативи Асоціації антиколекторів та правозахисників України «Ваша Надія» та за підтримки Волинської ОДА і Волинського прес-клубу.


 

Архів

2021
лютого
MoTuWeThFrSaSu
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728

Ресурсний центр ГУРТ


Пошук

Наша сторінка на Facebook