You are here:
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Волинський прес-клуб

Більшість ромів не розуміє, для чого їхнім дітям освіта

Саме такий висновок зробила голова громадської організації "Терне Рома" Тетяна Логвинюк, реалізувавши за підтримки МФ "Відродження" освітній проект "Разом до школи" серед ромського населення Волині. Його цільовою аудиторією були не лише діти 5-7 років (тобто ті, які збираються в школу або навчаються в першому класі), але й їх батьки.

За словами громадської діячки, основною мотивацією віддати дітей на заняття, що проводила організація в рамках проекту, було три речі: безоплатне навчання, безоплатні обіди та довезення до місця навчання і додому. "Більшість батьків не розуміла, для чого дітям освіта. У ромів – інші цінності. Насамперед – вижити. Але якщо дитину не спонукати до навчання, вона ходити у школу не буде. Навчання природою не закладено, потрібно впливати на психіку дитини", – зазначила Тетяна Логвинюк на прес-конференції.

За час реалізації проекту відбулося навчання 12 дітей і 14 дорослих. "Я не знаю, чи в майбутньому проект матиме продовження, бо на це необхідно кошти. Однак ми посіяли перші зернинки – 10 дітей уже пішло в перший клас. І ми змінили установку батьків. А це – один із найважливіших кроків до того, що дитина вчитиметься і далі", –зауважила Тетяна. – Щоправда, за нашими даними, діти, які сьогодні відвідують школу, навіть у 12 років не вміють ні читати, ні писати. Чому так? Якщо порушуються права дитини, то хто за це має відповідати?"

Маленькій Вероніці тільки 5 рочків, але вона вже хоче в школу

Незважаючи на труднощі, Тетяна Логвинюк усе ж твердо вірить, що ситуація з часом зміниться і всі ромські діти будуть отримувати освіту: "Уже сьогодні є успішні юристи, викладачі, медики...Вони можуть стати прикладом для підростаючого покоління. На жаль, ми самі мало про них знаємо, бо вони не ідентифікують себе з ромами". А цьому причин декілька: і сама позиція ромів, і стереотипне ставлення суспільства до них.

Ті кроки, які робить "Терне Рома" на Волині, не є масштабними, бо і поселення ромів розкидані, однак вони, безперечно, є початком значно більшого. Стежмо за подіями.

 

Архів

2023
березня
MoTuWeThFrSaSu
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Ресурсний центр ГУРТ


Пошук

Наша сторінка на Facebook