У минулому Богдан виготовляв керамічні вироби, які користувалися популярністю, а сьогодні він є одним з найкращих nail-дизайнерів України. Прекрасна половина луцького бомонду довіряє свої нігті лише цьому майстру, а також стверджує, що у Богдана Костецького свій оригінальний почерк.
Навчитися робити манікюр, за словами Богдана, ніколи не було його фантазією чи заповітною мрією. Він прийшов до цього спонтанно.
– У свій час я працював у цеху художником по кераміці і виготовляв різноманітні художні вироби. Сам процес роботи був стандартним, що мені не подобалося, тому я вніс трохи новизни. Одного разу зробив керамічну тарілку з перегородчастою емаллю, а згодом почав використовувати елементи батіку, – поділився спогадами Богдан.
Його роботи виділялися з поміж інших, тому відповідно краще і за вищу ціну продавалися. Однак на зарплаті це ніяк не відображалося. Тому Богдан вирішив піти на маленький злочин – вкрав три тарілки, які сам виготовив. Але його спіймали. Через деякий час після цього інциденту молодий майстер звільнився.
Важливу роль у подальшій долі Костецького зіграв один цікавий випадок. Це був 1998 рік. Одна його клієнтка відмовилася від розписної хустини, тому Богдан вирішив її продати своїй добрій знайомій, яка працювала у канцелярському відділі. Однак вона запропонувала йому своєрідний обмін – хустину на японські акрилові фарби.
– Я погодився, оскільки це були якісні фарби фірми "Pental", яких у Луцьку більше ніде не було, – згадує дизайнер. – Потім я зайшов до іншої знайомої, яка працювала у магазині "Марічка" Тані Ляшенко. Вона мені показала свої розписні нігті і запитала: "Можеш таке зробити?" На що я відповів: "Ні. Я можу тільки краще!" На той час у Києві такий розпис був піком моди. Труднощів у мене не виникло, оскільки вже довгий час професійно займався батіком і використав свої знання у манікюрі. Через тиждень просто був загружений роботою.
Популярність про молодого луцького дизайнера, який оригінально розписує нігті, пішла по всьому місту. Богдана Костецького запросили працювати в салон Гузаря, а згодом – у "Фрізур". Сьогодні майстер працює сам на себе, організувавши у стінах власної квартири міні-салон з усім потрібним обладнанням. Богдан стверджує, що займається цією справою чесно, оскільки зареєстрований як приватний підприємець і платить єдиний податок у державну казну. У найближчих планах – відкрити власний салон.
У свій час небувалої слави приніс Богдану всеукраїнський конкурс "Світ краси", в якому він брав участь у 2000 році і був серед конкурсантів єдиним чоловіком.
– На цей конкурс я запізнився аж на добу, оскільки мене неправильно поінформували. Отак через неуважність оргкомітету я мало не втратив можливість продемонструвати своє мистецтво, – розповів лучанин. – Але для мене зробили виняток і засікли окремий час. У результаті я взяв два гран-прі – конкурсний і спонсорський!
"Світ краси" є першим і останнім конкурсом у житті Костецького. Адже, за його словами, у журі здебільшого сидять люди, які не розуміються у манікюрі, або просто заздрять. І часто конкурсанту, який показав справжнє мистецтво на нігтях, ставлять низькі бали. Однак тоді Богдану одноголосно всі члени журі дали найвищі оцінки. Але то й не дивно, адже він виділився серед інших і продемонстрував ноу-хау, від якого всі члени журі були у захваті, – зробив перший прозорий ніготь, малюнок на якому був знизу і зверху, також були присутні деталі з кольорового акрилу, який у той час ще не продавався, а Богдан зробив його за своєю технологією.
– Я перший, хто в Україні зробив прозорий ніготь, але назвали його без мене – кришталевий, – скаржиться майстер. – А ще я показав на конкурсі у 2000 році "акваріум" (як зараз це модно називати), що з’явився на теренах нашої країни значно пізніше, десь у 2005-му.
У повсякденній роботі луцький nail-дизайнер використовує унікальні технології. Він знає чим і як у "польових умовах" замінити той чи інший матеріал, оскільки досконало вивчив їхню структуру і принцип дії.
– Якось увечері до мене звернулася клієнтка зі заламаним нігтем, а всі мої матеріали були у зачиненому салоні, – розповідає Богдан. – Тоді я взяв пластмасову лінійку, натер напилком порошок, добавив розчинник для пластмаси – і завдяки цій суміші зробив ремонт нігтя, покрив лаком, щоб не було видно неоднорідності матеріалу. В результаті клієнтка мала цілий ніготь і була задоволена.
Для цікавості й оригінальності Богдан під час нарощування додає у ніготь шматочки тканини, пластмаси, фольгу, кольоровий акрил, інколи у хід навіть йдуть кольорові пластмасові запальнички та фрагменти перламутрових ґудзиків.
Щодо нарощування нігтів, то тут існує декілька обов’язкових правил.
– Я авторитетно заявляю, що наростити нігті за 1,5 – 2 години неможливо! Також ні нарощування, ні корекція неможливі без манікюру. Адже перш за все, потрібно очистити те місце, на яке накладається акрил чи гель, – запевняє майстер.
На одвічне запитання – що краще – гель чи акрил? – Богдан відповів, що нігті псуються лише пилкою:
– Ніготь можна зіпсувати лише неправильною обробкою перед накладанням матеріалу. І взагалі багато хто не знає, що гель – це той самий акрил, один в один, але у гелеподібній формі і містить ультрафіолетовий реагент. Різниця лише в тому, що гелеві нігті затвердіють від ультрафіолету за 1 хвилину, а акрилові – самостійно.
Сьогодні, як стверджує професійний nail-дизайнер, наймоднішими є нігті загострено-овальної або гострої (кинджал) форми. Також у моді абстрактні малюнки.
– Ніколи не буде модним малювати на нігтях живописні картини Айвазовського чи Білокур, – впевнений луцький майстер. – Малюнок повинен бути вишуканим, а не примітивним, і зробленим зі смаком. Обов’язковою є чистота виконання роботи. Коротше кажучи, модне те, що нове, а не колгоспне.
Тетяна ЗУБРИК
(опубліковано у журналі Free Time у 2008 році)