You are here:
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Волинський прес-клуб

Маленькі волиняни отримали перший шейкер для тромбоконцентрату

Упродовж майже шести місяців тривав збір благодійних коштів на придбання поки що єдиного на Волині шейкера для зберігання тромбоконцентрату вартістю 95 тис. грн. Сьогодні прилад прибув у Волинську обласну клінічну дитячу лікарню.

«Я дуже рада, що нарешті кошти ми зібрали, – зазначила президент БФ «СТОПРАК» Марія Адамчук. – І дуже дякую всім інституціям і звичайним людям, які долучилися до цієї справи і врятували багатьом маленьким пацієнтам життя».

Прилад призначений для струшування і зберігання в певному температурному середовищі тромбоцитів, украй необхідних важкохворим пацієнтам, у даному випадку – дітям. В багатьох випадках від його наявності залежить життя. До моменту появи шейкера батьки хворої дитини змушені були щоразу шукати донора, що значно ускладнювало процес лікування. «Це не просто подарунок – це врятоване життя»,  наголосила заступник генерального директора з медичної частини Волинського обласного дитячого територіального медичного об’єднання Людмила Гагаловська.

«На сьогоднішній день це прогресивне устаткування, яке буде допомагати нам у лікуванні онкохворих дітей, – зазначила лікар-гематолог, обласний дитячий онколог Наталія Кеда.  В процесі їх лікування відбуваються певні ускладнення – падіння кількості лейкоцитів, еритроцитів і тромбоцитів. Порушення в системі згортання крові призводить до крововиливів і кровотеч. Завдяки шейкеру  тромбоцити від донора можуть зберігатися до 5-7 днів».

Свій благодійний внесок зробили як юридичні інституції, так і звичайні громадяни. За словами Марії Адамчук, найменшою сумою, перерахованою на шейкер фізичною особою, було 3 грн (повторно перераховувалися близько 8 разів), а найбільшою – 11 тис. грн. На думку голови інформаційно-просвітницького відділу Волинської єпархії УПЦ Валентина Марчука, «суть таких справ – не в сумах, а в благодійності і в тому, що є діти, яким потрібна допомога».

Заступник голови правління БФ "Благодійний фонд Ігоря Палиці "Новий Луцьк" Ірина Костанкевич переконана, що нішу, яку не заповнює держава, можуть заповнити громадські та благодійні організації.

Наталія Кеда, Марія Адамчук, Ірина Костанкевич, протоієрей Валентин Марчук

Для того, аби апарат запрацював, необхідно ще запаювач для контейнерів із тромбоконцентратом. Кошти за нього (а це 38 тис. грн.) благодійний фонд сплачуватиме в кредит. Збір коштів відбуватиметься під час різноманітних благодійних акцій.

Звіт про збір коштів для придбання шейкера

Основне про шейкер (відео)

Демонстрація шейкера (відео)


 

Архів

2023
березня
MoTuWeThFrSaSu
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Ресурсний центр ГУРТ


Пошук

Наша сторінка на Facebook