You are here:
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Волинський прес-клуб

У Луцьку розпочато створення Громадського люстраційного комітету

Сьогодні, 24 лютого, Правий сектор Волині, Самооборона, Автомайдан заявили про початок роботи над створенням Громадського люстраційного комітету, до роботи якого долучився і Громадський сектор Волині. Найближчими днями буде напрацьовано спільні механізми, методи і правила роботи.

Керівник Правого сектору Павло Данильчук зазначив, що революційні процеси в Україні ще не завершилися, що «на часі – перезавантаження влади, яке неможливо здійснити без люстрацій них процесів».

Саме тому виникла необхідність створення структури, яка би стала, за словами керівника Самооборони Волині Андрія Хведчака, своєрідним «лакмусовим папірцем». Однак вона не виконуватиме функції карального органу, а лише збиратиме інформацію, проводитиме попередню перевірку і подаватиме у відповідні правоохоронні органи для проведення остаточних слідчих дій.

Громадська діячка Оксана Ярош оголосила присутнім напрацювання Громадського сектору Волині. Зокрема, зазначила, що люстрація - це фільтр для демонтажу авторитарно-олігархічного режиму, захист суспільства від залишення або повернення на відповідальні посади осіб, які сприяли або обслуговували диктатуру. Для її проведення важливі чіткі критерії, яким має відповідати людина, котра може або хоче обіймати ту чи іншу посаду, а саме: 1) ніколи раніше не перебувала на штатній посаді в ПР, КПУ від рівня районного комітету і вище, не була членом цих комітетів та їхніх бюро (президій), молодіжних та інших організаціях при ПР, КПУ; 2) не брала участі в організаціях і діях, які працювали на розкол країни, сепаратизм, порушували права і свободи людини; 3) не була у структурних підрозділах МВС та інших, у диверсійних групах «тітушки», не скоювала протиправних дій проти громадян у 2013/2014 рр.; 4) не брала участь у протиправній діяльності (хабарництві, корупції та ін.).

Присутні на обговоренні вносили пропозиції щодо того, хто, крім представників органів державної влади, мав би підлягати люстрації. Це, зокрема, ті, хто працював у штабах та виборчих комісіях, контролював фінансово-економічні потоки і наніс економічну шкоду країні, представники обласних і місцевих рад.

Активіст Автомайдану Олександр Буряк висловив намір запросити представників інших країн, у яких свого часу відбулися люстрацій ні процеси, аби ті поділилися досвідом і підказали важливі нюанси, оскільки процес люстрації – надзвичайно велика відповідальність і певна небезпека.

На думку журналіста Володимира Роси, перед тим, як здійснювати процес люстрації, необхідна «інформаційна атака», бо більшість громадян абсолютно не розуміють, що це таке. Власне з цього і розпочинається люстраційний процес на Волині.

 

Архів

2020
жовтня
MoTuWeThFrSaSu
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

Ресурсний центр ГУРТ


Пошук

Наша сторінка на Facebook