You are here:
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Волинський прес-клуб

У 2014 році на Волині - 5 фактів торгівлі людьми

Всі вони стосуються сексуального рабства і були виявлені внаслідок оперативно-пошукової діяльності. Про це повідомив на засіданні Волинського прес-клубу Віктор Кравчук – старший оперуповноважений в особливо важких справах відділу по боротьбі зі злочинами, пов'язаними з торгівлею людьми, УМВС України у Волинській області. За його словами, звернень від громадян останнім часом не надходило, тож "це значить, що або все добре, або люди не знають, що є потерпілими і куди звертатися".

Кадр із фільму "Рабство"

Про те, що не все так добре, свідчить "свіжий" випадок, зафіксований представниками мережі громадських організацій з протидії торгівлі людьми, створеній нещодавно Асоціацією місцевого розвитку "Велес" на Волині. Її голова правління Віктор Вальчук повідомив, що в одному із районів було виявлено батька і сина, які постраждали від трудового рабства в Росії. Шукати правду за нинішньої ситуації в сусідній країні навряд чи варто, однак певну допомогу постраждалі можуть отримати, якщо не замовчуватимуть факт. 

Причин, чому люди їдуть на заробітки за кордон – безліч: економічна криза, насильство в сім'ї, пошук кращого життя... "Заборонити людям їхати за кордон ми не можемо, – зазначив Віктор Вальчук. Більше того, я намагаюся пропагувати ідею, що їхати треба, але – легально і забезпечивши собі безпеку: обов'язково відсканувати всі документи і надіслати на свою пошту, лишити копії вдома, мати телефони представництв і релігійних громад в іншій країні, домовитися з родичами про кодове слово, тощо". А працівник міліції Віктор Кравчук зауважує, що перед поїздкою необхідно пересвідчитися, чи людина, яка сприяє вашому працевлаштуванню за кордоном. має право здійснювати таку діяльність. Для цього треба зайти на сайт Міністерства соціальної політики і переглянути список осіб, які мають ліцензії. На Волині таких зареєстровано аж сім, усі інші  це шахрайство і кримінальна відповідальність.

На переконання учасників прес-клубу, щоб якомога менше людей потрапляло в рабство, повинна вестися широка інформаційна кампанія, зокрема інформація про загрози і котактні телефони представництв, відомств, гарячої лінії мають бути розміщені на стенді в кожній сільській раді, школі, місцях відпочинку. Крім того, інформаційно-роз"яснювальну роботу потрібно проводити в навчальних закладах і медичних установах для їх працівників. І, звичайно, систематична інформація повинна виходити від ЗМІ.

Один із таких напрямків – широке інформування громадян про інший бік уявного вдалого працевлаштування – обрала ЗГЖО "Веста", яка за підтримки Посольства США в Україні створила цикл соціальних роликів "Не продавай себе!" Кожен із них розкриває один із видів торгівлі людьми – трудове і сексуальне рабство жінок, трудове рабство чоловіків і дитяче жебрацтво.

Кадр із ролика про трудову експлуатацію

Переглянути і завантажити ролики можна за цими посиланнями:

Декілька додаткових фактів:

  • з 1 січня 2014 р. набула чинності Угода між Республікою Польща й Україною про соціальне забезпечення осіб, які працюють за кордоном. Однак стосується вона лише офіційно працевлаштованих, що є ще одним стимулом не шукати нелегальних заробітків;
  • нелегальне працевлаштування осіб за кордоном суворо карається, тож працедавець при перевірці поліцією може просто відмовитися від працівника - сказати, що він його не знає і на роботу не наймав;
  • якщо ви сфотографуєте оголошення на стовпі про набір групи на роботу за кордон або індивідуальне працевлаштування  просто зателефонуйте в міліцію і повідомте контактні дані; вас не будуть запитувати вашого імені. прізвища й адреси проживання, але ви можете врятувати комусь життя;
  • якщо ви самі стали жертвою торгівлі людьми – теж зателефонуйте у відповідні служби: вся допомога буде надана вам на принципах анонімності;
  • набуття статусу жертви торгівлі людьми дає вам право безкоштовного медичного обстеження і лікування;
  • жертвою торгівлі людьми може стати будь-хто, незалежно від віку, статі і рівня освіченості – ви просто можете не знати, що та чи інша ситуація – то є торгівля людьми.

Повідомити про випадки торгівлі людьми можна за такими телефонами: УМВС у Волинській обл.  742-206, (050) 268-93-82; АМР "Велес"  72-71-98, (095) 523-37-53, всеукраїнська гаряча лінія (безкоштовно)  527.

 

Архів

2020
жовтня
MoTuWeThFrSaSu
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

Ресурсний центр ГУРТ


Пошук

Наша сторінка на Facebook