You are here:
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Волинський прес-клуб

У Луцьку запрацював Центр надання вторинної правової допомоги

Із 1 липня в обласному центрі Волині розпочав роботу Луцький місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги. Загалом в Україні запрацювало сьогодні 100 таких центрів.

Як повідомила голова Центру Олена Черьомуха, доступ до безоплатної правової допомоги у цивільному та адміністративному процесах отримають соціально незахищені категорії громадян, а саме: малозабезпечені (особи, чий середній місячний сукупний сімейний дохід не перевищує двох прожиткових мінімумів), учасники бойових дій (у тому числі, учасники АТО з відповідним статусом і члени сімей загиблих), діти-сироти і діти, позбавлені батьківського піклування, біженці та ін. "Усім цим незахищеним категоріям осіб будуть надаватися послуги адвокатів для представництва їх інтересів у цивільних та адміністративних судових спорах, а також потерпілим і свідкам у кримінальних провадженнях, якщо вони належать до категорій, що мають право на безоплатну вторинну правову допомогу, як це визначено ст. 14 Закону України "Про безоплатну правову допомогу". Особа, яка потребує представництва своїх інтересів у суді, та немає достатніх фінансових можливостей для здійснення цього представництва, матиме змогу звернутися до центру та отримати допомогу кваліфікованого захисника – адвоката – який надаватиме свої послуги безоплатно для клієнта. Послуги адвоката оплачує держава",  зазначила Олена Черьомуха.

Звернутися до центру за допомогою зможуть мешканці не лише міста, а й Луцького, Ківерцівського, Рожищенського районів. Навіть якщо людина не належить до категорії осіб, яким передбачена гарантована державою вторинна правова допомога, або її проблема виходить за межі передбачуваної допомоги, працівники Центру кажуть, що вони обов'язково скерують цю людину у відповідні організації чи структури. З цією метою Центри будуть налагоджувати співпрацю із усіма організаціями, які надають правову допомогу громадянам.

З 1 липня на Волині починають працювати аналогічні центри у містах Володимир-Волинський і Ковель. Володимир – Волинський місцевий центр з надання БВПД поширюватиме свою діяльність на Володимир-Волинський, Горохівський, Іваничівський, Локачинський, Любомльський, Шацький райони та міста Володимир-Волинський і Нововолинськ. Ковельський місцевий центр з надання БВПД діятиме на території Ковельського, Камінь-Каширського, Ратнівського, Старовижівського, Турійського, Любешівського та Маневицького районів.

За даними директора Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Ростислава Руденка, сьогодні на Волині зареєстровано більше 100 адвокатів, які надають безоплатну правову допомогу. Упродовж року вони надають допомогу в середньому 70 тис. осіб. 

Надання безоплатної вторинної правової допомоги передбачає: 1) складення документів процесуального характеру; 2) надання безоплатної вторинної правової допомоги в судах, інших державних органах, органах місцевого самоврядування, перед іншими особами; 3) здійснення представництва інтересів і 4) захист.

Адреси Центрів із надання безоплатної вторинної правової допомоги:

у Луцьку вул. Словацького, 7,

у Ковелі вул. Шевченка 2б/1,

у Володимирі-Волинському вул. Устилузька, 19

Більше інформації про безоплатну правову допомогу на сайті: http://volyn.legalaid.gov.ua/

 

Архів

2020
жовтня
MoTuWeThFrSaSu
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

Ресурсний центр ГУРТ


Пошук

Наша сторінка на Facebook