У сьогоднішніх списках кандидатів у депутати є ті, хто заявив про себе під час і після Майдану, а також представники громадського сектору. Вони балотуються від партій, оскільки не мають іншого вибору. Чи можуть вони оновити владу? За яких обставин?
ВІДЕО (для перегляду натисніть на фото)
Віктор Грисюк, голова громадської організації «європейський транскордонний інститут співпраці», політолог вважає крок громадських активістів у владу позитивною тенденцією, як і те, що вони йдуть від різних політичних сил, бо якби однією, то політичні опоненти робили б усе, щоб її потопити. Завдяки присутності в різних списках ми в радах зможемо побачити достойних депутатів.
«Біда в тому, що в нас політичні партії перетворилися в акціонерні товариства, якими володіють фактично бізнесмени», – зауважив Віктор Грисюк, – а суспільство «не готове нести відповідальність за голос».
Юлія Спірна – волонтер, адвокат – теж позитивно сприймає таку можливість для громадських активістів. Якщо, наприклад, волонтери виконують певну частину функцій влади, «то наступний крок – іти у владу». А присутність у владі порядних людей змінить світ на краще.
Координатор проекту «Активна громада» Юлія Ютовець вважає, що громадські активісти зобов’язані йти у владу. Вони «можуть багато що робити, багато на що впливати, але настає той час, коли громадському діячу недостатньо інструментів», щоб впливати на рішення. Ті громадські активісти, які не потраплять у ради, мають співпрацювати з тими, які стануть депутатами, і разом розвивати громаду.
Володимир Пришляк – історик, професор – переконаний, що активні громадяни мають іти у владу, перезавантажити її. І тоді громадянське суспільство може створити державу. Сьогодні ж за назвами нових партій стоять старі кадри, які хочуть узяти реванш, і це дуже небезпечно. «Очевидно, ми маємо забагато партій, – вважає пан професор.
Кандидат філософських наук Антоніна Євтодюк не зовсім згодна з колегами. «З одного боку, я розумію, що влада має бути перезавантажена. З іншого боку, я розумію, що люди, які йдуть під брендами тієї чи іншої політичної сили у місцеві ради, можуть бути агнцями заклання, завдяки яким партії підвищують свій рейтинг (…) Кожна людина, яка йде у список, несе персональну відповідальність».
______________
Телерадіодебати відбуваються в межах партнерського проекту Волинського прес-клубу і Волинської ОДТРК "Волинський вибір: обирайте свідомо!", підтриманого Фондом розвитку ЗМІ Посольства США в Україні