You are here: Головна
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Волинський прес-клуб

Лише кожне п’яте регіональне медіа публікує редакційну політику і менша половина афішує власників — дослідження ІМІ

Лише 8% регіональних медіа публікують хоча б якусь фінансову інформацію щодо їхнього видання, і тільки 19% опублікували свої редакційні принципи і політики.

Такими є результати дослідження прозорості регіональних ЗМІ у десяти регіонах України, проведеного ГО “Інститут масової інформації” протягом жовтня-листопада 2016 року*.

За даними дослідження ІМІ, інформацію про керівництво та менеджмент медіа вказали лише 40% регіональних медіа, що підлягали моніторингу, і лише 45% оприлюднили інформацію про головних редакторів і власників видання.

Найкращий рівень прозорості було зафіксовано в пресі (5 з 7 балів, згідно методології ІМІ**), гірше дотримується прозорості  телебачення (3,5 балів з 7), найгірше — радіо і онлайн-видання (по 2,5 балів з 7).

Для збільшення натисніть на зображення

Серед регіонів, найкраща ситуація з прозорістю медіа — у Луцьку та Полтаві (4 і 3,7 балів з 7 максимальних), найгірша — у Херсоні, Маріуполі та Ужгороді (2,7, 2,7 і 2,6 балів відповідно).

Про те, які волинські медіа найвідкритіші – читайте на сайті ІМІ.

Для збільшення натисніть на зображення

Як зазначив юрист ІМІ Максим Ратушний, критерії щодо визначення прозорості можна умовно поділити на ті, що вимагаються профільним законодавством (для ТБ та радіо — це Закон "Про телебачення і радіомовлення" та "Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення прозорості власності засобів масової інформації та реалізації принципів державної політики у сфері телебачення і радіомовлення"; для преси — це Закон "Про друковані засоби масової інформації (пресу) в Україні") та ті, що не витребувані законодавчо, проте мають свою важливість для забезпечення споживачів повною інформацією про того суб'єкта інформаційної діяльності, послугами якого вони користуються, незалежно від типу засобу масової інформації.

“Усі передбачені для оцінки прозорості критерії так чи інакше відіграють важливу роль в ознайомленні споживачів з "постачальниками" інформації, навіть ті, що не визначаються чинним законодавством. Читачі, слухачі і глядачі вправі знати та розуміти, який “торговий код, склад та хто виробник" споживаного ним інформаційного продукту”, — переконаний медіаюрист.

Детальніше з результатами дослідження по кожному регіону можна ознайомитись на сайті ІМІ.

*Дослідження проводилося ГО “Інститут масової інформації” за підтримки Чеського Посольства в Україні протягом жовтня-листопада 2016 року у 10 містах України (Луцьк, Полтава, Харків, Миколаїв, Львів, Вінниця, Запоріжжя, Херсон, Маріуполь, Ужгород).

**Методологія дослідження описана тут. Експерти ІМІ оцінили 221 медіа на предмет доступності для аудиторії інформації про: власників, менеджмент, головних редакторів, контакти, інформація про охоплення аудиторії, редакційної політики ЗМІ, та фінансової інформації про ЗМІ.

Контакти:

(044) 284-38-84, (050) 44-77-063

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду

 

Архів

2018
вересня
MoTuWeThFrSaSu
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Ресурсний центр ГУРТ


Пошук

Наша сторінка на Facebook