You are here: Головна
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Волинський прес-клуб

На шляху до гендерно чутливих медіа: Кропивницький

"Ми завжди дивимося на сторінки своєї газити, і якщо є дисбаланс, десь одні хлопці коментують, то ми намагаємося розставляти їх по різних сторінках і таким чином гендерного балансу дотримуватися", - зауважила під час гендерної медіа-кав'ярні у Кропивницькому редакторка газети "Первая городская" Людмила Макей. 

За весь період зустрічей із регіональними медіа, про такий підхід до формування контенту видання вперше довелося почути під час спілкування з журналістками чернігівських медіа, вдруге - у Кропивницькому. Це хороші приклади того, як може розвиватися гендерна чутливість медіа.

Голова Кіровоградського прес-клубу Вікторія Талашкевич пригадала, як під час моніторингу натрапляла на випадки, коли в одній рубриці із номера в номер експертну думку висловлювали чоловіки й лише один раз -  жінка. Інший момент - хаотичне вживання фемінітивів: у одній публікації один і той же термін може бути і в чоловічому, і в жіночому роді. Журналіст того ж видання Дмитро Семенюк зауважив, що йому неодноразово доводиться сперечатися з коректорами щодо вживання фемінітивів, але він готовий це робити (він, до речі, в минулорічному конкурсі журналістський матеріалів на гендерну тематику отримав перемогу).

Ольга Полякова з інтернет-видання "komora.info" зауважує, що перейти від стереотипного мислення до фемінітивів дуже важко, особливо читачам. Це явище існує в усіх регіонах України. Однак, попри труднощі, кількість фемінітивів у проаналізованих медіа Кіровоградщини складає 41%

Найчутливішим друкованим виданням, згідно отриманих результатів, стала "Persona", серед інтернет-видань першість належить сайту "Гречка" 

Більше фото - на сторінці прес-клубу у Facebook

_________________

Захід відбувся в межах проекту «Гендерний простір сучасної журналістики: від теорії до практики», що реалізовується Волинським прес-клубом у партнерстві з Гендерним центром, Незалежною громадською мережею прес-клубів України та за підтримки програми «У-Медіа» (Інтерньюз)

 

Архів

2019
лютого
MoTuWeThFrSaSu
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728   

Ресурсний центр ГУРТ


Пошук

Наша сторінка на Facebook