You are here: Головна
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Волинський прес-клуб

Юридичні консультації з питань роздержавлення ЗМІ. Якщо через перешкоджання влади газета не зможе реформуватися

На запитання відповідає юрист мережі Інституту розвитку регіональної преси  Ігор ФЕДОРЕНКО. «Якщо через перешкоджання влади газета не зможе реформуватися до 1 січня 2019 року, і Міністерство юстиції скасує свідоцтво про реєстрацію друкованого ЗМІ, чи можливо потім редактору і колективу зареєструвати нове приватне видання з такою ж чи майже ідентичною назвою?»

Частина 1 статті 11 Закону України «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації» передбачає припинення випуску друкованого засобу масової інформації та діяльності редакції у випадку:

1) трудовий колектив редакції не повідомив про свою участь у реформуванні протягом строку, визначеного частиною другою статті 4 цього Закону;

2) приватизація майна редакції в установленому цим Законом порядку не відбулася.

В обох цих випадках рішення про припинення випуску друкованого засобу масової інформації та діяльності редакції приймається засновником (співзасновниками). Якщо засновником (співзасновниками) друкованого ЗМІ такого рішення прийнято не буде, свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації може бути визнане недійсним.І тільки після цього можна буде зареєструвати нове видання з такою ж назвою. Зареєструвати ж нове друковане видання з майже ідентичною назвою можна, не чекаючи 1 січня 2019 року. Як показала практика, ще до доведення засновником редакції комунальної газети до припинення знаходяться зацікавлені особи, які встигають зареєструвати не одне, а навіть кілька «майже ідентичних» назв.

Якщо відсутня перспектива реформувати комунальну редакцію та друкований засіб масової інформації і є бажання продовжувати видавати газету самостійно, то ніщо не заважає зареєструвати ЗМІ. Згідно ст. 8 Закону  України «Про друковані засоби масової інформації (пресу) в Україні»право на заснування друкованого засобу масової інформації належить:

– громадянам України, громадянам інших  держав  та  особам  без громадянства, не обмеженим у цивільній правоздатності та цивільній дієздатності;-  юридичним особам України та інших держав;- трудовим колективам підприємств,  установ  і  організацій  на підставі відповідного рішення загальних зборів (конференції).

Запитання можна попередньо надсилати на електронну адресу – Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду  

_______________

Консультації надаються в рамках виконання проекту Тернопільського прес-клубу «Комплексна підтримка друкованих ЗМІ різних регіонів України в процесі роздержавлення та налагодження їх самостійної діяльності» при підтримці “Українського медійного проекту” (У-Медіа), що реалізується Інтерньюз в Україні та фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID).

 

Архів

2018
листопада
MoTuWeThFrSaSu
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

Ресурсний центр ГУРТ


Пошук

Наша сторінка на Facebook