You are here: Головна
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Волинський прес-клуб

Близько сотні журналісток/-ів - за гендерну чутливість медіа

Близько сотні журналісток і журналістів регіональних медіа засвідчили свою готовність продукувати гендернонедискримінаційний контент. Під час зустрічей у форматі гендерних медіа-кав'ярень, організованих Волинським прес-клубом у партнерстві з Гендерним центром Волині та мережею прес-клубів України упродовж 2017-2018 рр. у 22 областях, вони підписали Декларацію гендерночутливої журналістики. 

У ній ідеться про "готовність дотримуватися гендерного балансу в публікаціях, не використовувати гендерностереотипного і сексистського коненту, вживати фемінітиви на позначення професій, посад, видів діяльності жінок".

"Дуже важливо, аби ми вибудовували недискримінаційний простір, зокрема - за ознакою статі, - зауважує координаторка Волинського прес-клубу Богдана Стельмах. - І медіа, які, з одного боку, відображають загальний стан суспільства, певні його маркери і світоглядні норми, з іншого боку, виконують інформаційну та виховну функції, впливають на формування світогляду кожної людини, а отже - значною мірою відповідають за те, яким чином те суспільство реагує на відмінності".

«Починати зміни треба на індивідуальному рівні, зі зміни свідомості журналістів і журналісток, редакційної політики медіа, - переконана гендерна експертка, голова Гендерного центру Волині Оксана Ярош. - Чудово, що є чимала кількість тих, хто вже формує недискримінаційний контент. Запрошуємо всіх інших журналістів і журналісток долучатися до нашої ініціативи і формувати гендерночутливий медіа-простір».

Список журналістів/журналісток, які підписали Декларацію

Підписати Декларацію гендерночутливої журналістики можна за посиланням - http://bit.ly/2DuHMQn 

Також ви можете ознайомитися з Індексом гендерної чутливості регіональних медіа, отриманим за результатами моніторингу журналістських матеріалів друкованих та інтернет-видань 22 областей України.

____________

Проект "Гендерний простір сучасної журналістики: від теорії до практики" реалізовано Волинським прес-клубом і Гендерним центром Волині у партнерстві з Незалежною громадською мережею прес-клубів України та за підтримки Програми «У-Медіа» (Інтерньюс), що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку USAID.


 

Архів

2019
липня
MoTuWeThFrSaSu
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

Ресурсний центр ГУРТ


Пошук

Наша сторінка на Facebook