You are here: Головна
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Волинський прес-клуб

Юридичні консультації з діяльності друкованих ЗМІ. Про зразок договору оренди

На запитання відповідає медіа-юрист проектів Тернопільського прес-клубу   Ігор ФЕДОРЕНКО. «Скажіть, будь-ласка, де можна взяти зразок договору оренди приміщення для реформованої редакції?» – Зазвичай ради мають «Типовий договір оренди індивідуально визначеного (нерухомого або іншого) майна», затверджений рішенням сесії. Ці типові договори мають бути розроблені відповідно до Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності»,  частини 2 статті 10 Закону України «Про оренду державного та комунального майна», наказу Фонду державного майна України від 23 серпня 2000 року N 1774 «Про затвердження договорів оренди» (із змінами,внесеними згідно з Наказами Фонду державного майна №1329 від 09.08.2007, № 276 від 05.03.2013, № 1113 від 27.08.2018), а також Закону «Про місцеве самоврядування в Україні».

До типового договору, затвердженого радою, необхідно внести зміни відповідно до частини 2 статті 9 Закону України «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації»: «Приміщення, що перебувають у державній або комунальній власності, у яких на час реформування розташовувалися редакції, передаються в оренду строком не менше ніж на 15 років з розміром орендної плати, установленим для бюджетних організацій. Договір оренди укладається між редакцією та Фондом державного майна України (його регіональним відділенням) або відповідним органом місцевого самоврядування. Суборенда приміщень редакцій забороняється».

В частині визначення розміру орендної плати зміни до Договору оренди можна викласти наступним чином: «Орендна плата визначається у відповідності до ч.2 ст.9 Закону України «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації» в розмірі, установленому для бюджетних організацій, та Методики розрахунку орендної плати, затвердженої ( вставити назву ради)районною радою, та  становить 1 гривню».

В статті Договору оренди «Права орендаря» необхідно виключити пункти, які дають право орендарю передавати приміщення в суборенду, бо це заборонено Законом України «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації».

Строк,на який укладається Договір оренди,не може бути менше 15 років, а за домовленістю сторін цей строк може бути і більшим.

Отже, передусім вам потрібно звернутися до ради, отримати проект договору і привести його у відповідність з Законом України «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації» згідно вищенаведених рекомендацій.

Консультації надаються в рамках виконання проекту Тернопільського прес-клубу «Сприяння медіа реформам та розвитку регіональної журналістики»за підтримки «Медійної програми в Україні», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) і виконується міжнародною організацією Internews.

Запитання можна попередньо надсилати на таку електронну адресу – Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду

 

Архів

2019
травня
MoTuWeThFrSaSu
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Ресурсний центр ГУРТ


Пошук

Наша сторінка на Facebook