You are here: Головна
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Волинський прес-клуб

Юридичні консультації з діяльності друкованих ЗМІ. Про успадкування частки статутного капіталу реформованої газети

На запитання відповідає медіа-юрист проектів Тернопільського прес-клубу  гор ФЕДОРЕНКО

«Підкажіть, будь-ласка, чи можуть учасники ТОВ передати у спадок свою частку від роздержавленої газети, якщо вони не вносили своїх коштів, а отримали процент від балансової вартості майна, переданого газеті місцевою радою?».

– Успадкуванням є перехід прав та обов’язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців) (ст. 1216 Цивільного кодексу України). Якщо реформування здійснено шляхом перетворення редакції членами її трудового колективу у суб’єкт господарювання, Закон України «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації»  в частині 3 статті 8  забороняє повертати частки учасника тільки у одному випадку: «У разі виходу із складу засновників (співзасновників) суб’єкта господарювання його частка майна, отримана ним під час реформування редакції, не підлягає поверненню зазначеному засновнику (співзасновнику), а розподіляється між іншими засновниками суб’єкта господарювання». Цей Закон розглядає тільки випадок виходу учасника – його добровільного волевиявлення, небажання бути у складі учасників товариства. Закон про реформування нічого не каже про те, як бути з часткою учасника в статутному капіталі товариства, отриманою при реформуванні, у випадку смерті (і відповідно спадкування), виключення зі складу учасників тощо.  В такому випадку потрібно керуватися чинним законодавством, а саме Законом України «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю»,  де у статті 23 врегульовано перехід частки до спадкоємця:

«1.У разі смерті або припинення учасника товариства його частка переходить до його спадкоємця чи правонаступника без згоди учасників товариства.

  1. У разі смерті, оголошення судом безвісно відсутнім або померлим учасника – фізичної особи чи припинення учасника – юридичної особи, частка якого у статутному капіталі товариства становить менше 50 відсотків, та якщо протягом року з дня закінчення строку для прийняття спадщини, встановленого законодавством, спадкоємці (правонаступники) такого учасника не подали заяву про вступ до товариства відповідно до закону, товариство може виключити учасника з товариства. Таке рішення приймається без врахування голосів учасника, який виключається. Якщо частка такого учасника у статутному капіталі товариства становить 50 відсотків або більше, товариство може приймати рішення, пов’язані з ліквідацією товариства, без врахування голосів цього учасника».

Таким чином, у випадку смерті учасника товариства з обмеженою відповідальністю, його частка, включно й та, яка отримана при реформуванні, перейде в порядку спадкування за законом або заповітом до спадкоємця (спадкоємців). Закон України «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації»  не містить положень щодо частки майна учасника, отриманої під час реформування редакції, у випадку спадкування.

Консультації надаються в рамках виконання проекту Тернопільського прес-клубу «Сприяння медіа реформам та розвитку регіональної журналістики» за підтримки «Медійної програми в Україні», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) і виконується міжнародною організацією Internews.

Запитання можна попередньо надсилати на таку електронну адресу – Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду

 

Архів

2019
серпня
MoTuWeThFrSaSu
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

Ресурсний центр ГУРТ


Пошук

Наша сторінка на Facebook