You are here: Головна
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Волинський прес-клуб

Юридичні консультації щодо діяльності друкованих ЗМІ. Про тривалість відпустки журналістів

На запитання відповідає медіа-юрист проектів Тернопільського прес-клубу Iгор ФЕДОРЕНКО.

«Пропрацювавши рік в редакції, пішов у відпустку, але дали всього на 24 календарні дні. Кілька років тому працював у комунальній газеті, і відпустка була значно тривалішою. Чи не порушує власник, який надав мені ці 24 дні, вимоги законодавства?».

– Дійсно, статтею 75 Кодексу законів про працю України та статтею 6 Закону України “Про відпустки” тривалість щорічної основної відпустки встановлено не менш як 24 календарних дні за відпрацьований робочий рік, який відлічується з дня укладення трудового договору. Але для деяких категорій працівників законодавством України передбачена інша тривалість щорічної основної відпустки. Однією з таких категорій є журналісти та прирівняні до них творчі працівники.

Якщо ми звернемося до статті 13 Закону України “Про державну підтримку засобів масової інформації та соціальний захист журналістів”, яка називається «Охорона праці», то в частині третій вказано, що: «Журналісти мають право на щорічну відпустку тривалістю 36 календарних днів та санаторно-курортне лікування за рахунок власників (засновників, співзасновників) засобів масової інформації». Дія Закону України “Про державну підтримку засобів масової інформації та соціальний захист журналістів” поширюється на всі засоби масової інформації,  незалежно від форм власності. Також не слід забувати, що колективним договором може передбачатися надання
додаткової відпустки понад 36 календарних днів.

Отже, виходячи з частини третьої статті 13 Закону України “Про державну підтримку засобів масової інформації та соціальний захист журналістів”, тривалість вашої щорічної відпустки повинна бути 36 календарних днів, а не 24, які вам були надані.

Консультації надаються в рамках виконання проекту Тернопільського прес-клубу «Сприяння медіа реформам та розвитку регіональної журналістики» за підтримки «Медійної програми в Україні», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) і виконується міжнародною організацією Internews.

Запитання можна попередньо надсилати на таку електронну адресу – Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду

 

Архів

2019
листопада
MoTuWeThFrSaSu
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

Ресурсний центр ГУРТ


Пошук

Наша сторінка на Facebook