You are here:
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Волинський прес-клуб

Для чого редакціям бути гендерночутливими: у Києві відбувся п'ятий Гендерний медіа-форум

П'ятий Гендерний медіа-форум, що відбувся 19 вересня в Києві, зібрав близько пів сотні журналісток і журналістів з усіх регіонів України, експерток у сфері медіа, аби обговорити питання гендерної чутливості сучасних українських ЗМІ. 

Для збільшення натисніть на зображенні

За результатами моніторингу регіональних медіа, проведеного Волинським прес-клубом, Гендерним центром Волині і мережею прес-клубів України, порівняно з 2017 роком Індекс гендерної чутливості у 2019 році зріс на 7%, однак він досі залишається невисоким: лише в 1/3 - 1/5 випадків у журналістських матеріалах жінки є їх героїнями і коментують ті чи інші теми, вони майже невидимі в публікаціях про політику, економіку, війну і спорт. 

Інститут масової інформації вперше провів дослідження, кого найбільше постять у соцмережах онлайн-медіа. За словами медіа-аналітикині організації Яни Машкової, і в текстовому, і візуальному контенті домінують чоловіки: їх зображення розміщують уп'ятеро частіше, ніж зображення жінок; лише в 20% жінок зображено крупним планом, тоді як чоловіків - 79%. Експертка звернула увагу і на дисбаланс у темах, адже більшість повідомлень про політику та міжнародні справи ілюстрована чоловіками. 

Як уникати такого дисбалансу - ділилася досвідом журналістка, в минулому - редакторка ВВС.ua Ніна Кур'ята. "Ми просто сіли і порахували, скільки у нас зображень жінок і чоловіків ілюструють новини та інші тексти, про кого ми пишемо. Ви можете зробити це у своїх редакціях. Такий аналіз дає дуже чітку картину і наштовхує на розуміння, чи в медіа все добре з гендерною чутливістю, чи треба щось міняти", - зазначила спікерка.

Для того, аби редакція працювала за єдиними стандартами і не поширювала дискримінаційний контент, окремі медіа прийняли політику гендерної чутливості. Першим серед загальноукраїнських стало видання "Детектор Медіа". Що стало для цього поштовхом і які переваги наявності такої політики - ділилася досвідом комунікаційна менеджерка однойменної організації Світлана Чернецька. А про те, як зробити так, щоб Політика гендерної чутливості "працювала" в регіонах, розповідала керівниця мережі гіперлокальних медіа Район.in.ua Наталія Пахайчук.

Зліва направо: Світлана Чернецька, Наталія Пахайчук

А подивитися на свою журналістську діяльність іншими очима учасниці й учасники форуму мали можливість під час панельної дискусії з героїнями й героєм матеріалів, які були створені в межах тематичних рубрик проекту Волинського прес-клубу або подані на Конкурс, також проведений Волинським прес-клубом. Зокрема, розповісти свої історії дискримінації та стереотипного сприйняття приїхали:

  • Дмитро Мей – чотириразовий чемпіон України із синхронного плавання в категорії «мікс-дует», майстер спорту, абсолютний чемпіон України;
  • Юля Вусенко – депутатка Луцької міської ради;
  • Ралко Алла – дільнична інспекторка поліції Великобагачанського відділення поліції Миргородського відділу поліції ГУНП в Полтавській області, капітан поліції;
  • Клочко Анастасія – перша в Україні пожежниця-рятувальниця, старший прапорщик Другої державної пожежної рятувальної частини (Черкаси)
Модерувала дискусію Олександра Бородіна – менеджерка з питань моніторингу, оцінювання, навчання, гендерної рівності та соціальної інклюзії програми USAID «Конкурентоспроможна економіка України».

Зліва направо: Олександра Бородіна, Дмитро Мей, Юлія Вусенко, Алла Ралко, Анастасія Клочко
Для збільшення натисніть на зображенні_________________________________

Гендерний медіа-форум відбувся в межах проекту «Гендерночутливий простір сучасної журналістики», що реалізовується Волинським прес-клубом у партнерстві з Гендерним центром та за підтримки «Медійної програми в Україні», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) і виконується міжнародною організацією Internews.

 

Архів

2022
жовтня
MoTuWeThFrSaSu
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

Ресурсний центр ГУРТ


Пошук

Наша сторінка на Facebook