You are here:
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Волинський прес-клуб

“Іноді ми всі подібні на донкіхотів”, - Оксана Петрук про журналістські розслідування

Про важливі аспекти діяльності розслідувачів йшлося під час обговорення фільму нідерландського режисера Ганса Пула “Bellingcat: правда в світі постправди”, яке відбулася в Книгарні "Є". Луцьк за участю команди Центру журналістських розслідувань “Сила правди”, що діє в Луцьку.

Зліва направо: Ірина Мусій, Оксана Петрук, Антон Бугайчук, Юрій Горбач, Валентина Куць, Марія Смик

Специфіка розслідувальної журналістики полягає в тому, що за кожним оприлюдненим матеріалом - величезна кількість витрачених ресурсів (часових, емоційних, фінансових тощо) і часто - небезпека (не лише здоров’ю, а й життю і розслідувачів, і їх рідним). Тому ті, хто займається розслідуваннями, потребують юридичної підтримки і навіть захисту. “Критичне мислення в журналістів-розслідувачів розвивається дуже швидко, бо ти розумієш, що за всю недостовірну інформацію доведеться відповідати, - зауважила журналістка Оксана Петрук. - “Іноді ми всі схожі на донкіхотів, які борються з млинами. Але розуміємо, що наша діяльність - на майбутнє. Ми ніколи не сподіваємося, що журналістські розслідування буде читати сила-силенна людей, бо вони хочуть сприймати легку інформацію. Ми так само, як активісти “Bellingcat”, стикаємося із знеціненням, отримуємо погрози, але водночас розширюємо свою команду і читацьку аудиторію”. 

Як розповіла директорка “Сили правди” Валентина Куць, у своїй діяльності її команда розслідувачів використовує різні законні джерела та інструменти: “Все залежить від теми і від того, як багато інформації треба “розкопати”. Звичайно, траплялося, що інформація в інтренеті вже зникала, а скріни зробити ми не встигли. Тоді шукаєш у соцмережах. Це дуже потужне джерело”.

“Ми часто використовуємо соцмережі, бо вони допомагають встановити місця проживання чиновників, куди вони подорожують, як і де відпочивають. Часто інформацією діляться їхні діти - розміщують фото, чекіняться :) Також використовуємо гугл-карти для дослідження забудов, пошуку тих, хто проживає в тих будинках”, - розповів заступник директорки Юрій Горбач.

Більше інформації - на сторінці фестивалю у Facebook: https://bit.ly/34MA1l9 

 

Архів

2020
липня
MoTuWeThFrSaSu
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Ресурсний центр ГУРТ


Пошук

Наша сторінка на Facebook