You are here:
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Волинський прес-клуб

Цей гендер - усюди! Завершилася IV Гендерна медіа-школа

Попри те, що питання гендерної рівності жінок і чоловіків уже багато років поспіль порушується на різних рівнях і в різних сферах життя суспільства, в інформаційному просторі продовжують систематично з'являтися маніпулятивні трактування, які найчастіше розганяють праворадикальні та релігійні організації.

Розібратися в основних поняттях (стать, гендер, гендерна ідентичність, гендерна рівність, сексуальна орієнтація тощо), навчитися відрізняти насильство від конфлікту, помічати і не вживати гендерні стереотипи та сексистський контент, а також використовувати коректну лексику була покликана IV Гендерна медіа-школа, організована 11-14 червня Волинським прес-клубом у партнерстві з Гендерним центром Волині та за підтримки Української медійної програми Internews.

Учасниць/учасників вітає Ірина Савченко - програмна менеджерка з регіонального розвитку Української медійної програми Internews

(для збільшення натисніть на зображенні)

"Питання гендеру - це не вигадка окремих осіб чи організацій, це вже державна політика, - зазначила гендерна експертка, голова Гендерного центру Волині Оксана Ярош. - В Україні з 2005 року діє закон "Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків" і відповідальність на його реалізацію покладено на органи влади різних рівнів". Вона зауважила, що не існує сфер, у яких гендерний аспект був би відсутній: "Гендер - всюди. Шкода, що багато хто цього не бачить і намагається протистояти. Наприклад, розрив між середньою тривалістю жінок і чоловіків складає 11 років. Чоловіки живуть менше, бо, крім шкідливих звичок, суспільство диктує їм роль мішків з грошима, позбавляє емоцій ("хлопчики не плачуть"). Жінки часто стикаються з відсутністю можливостей кар'єрного росту. Скільки ми вже пробили "скляних стель" і скільки ще треба пробити. Цей гендер - всюди.  

ля збільшення натисніть на зображенні)

"Основним місцем, де закладаються гендерні стереотипи", є дошкільна освіта. В цьому переконана програмна директорка EdCamp Ukraine Олена Масалітіна. "Навіть якщо виховательки й раді щось змінювати, вони змушені діяти відповідно до освітніх програм. І ситуація така, що їх неможливо переписати, - їх потрібно писати спочатку, - наголошує експертка. - Тому нам потрібно уважно придивитися до закону про дошкільну освіту, який зараз готують. Якщо ми в зміст освіти не закладемо ідею рівності, дискримінацію не подолаємо. Бо за цими стандартами пишуться підручники". 

ля збільшення натисніть на зображенні)

"Стереотипи нас переслідують скрізь, що би ми не купували. На когось вони не впливають, а комусь руйнують усе життя. Поширються вони і через прислів'я та приказки, анекдоти, закріплюються через рекламу. Питання в тому, чи будемо ми включати критичне мислення, аналізувати, відповідним чином реагувати, чи продовжимо їх поширювати на себе, своїх близьких, друзів і своїх дітей", - зауважила тренерка з гендерних питань, голова ГО "Паритет" Наталія Тарасенко.

ля збільшення натисніть на зображенні)

"Справа не в тому, в яких капчиках ми народилися, - справа в тому, в які нас взувають", - переконана правозахисниця, тренерка, голова ГО "Вісь" Світлана Дубина. Розповідаючи про недискримінаційну лексику, вона зазначила: "Мене мама вчила: якщо ти бачиш гриб і в тебе виникають щодо нього сумніви - не бери його. Так само і щодо коректної лексики. Краще запитати".

 

(для збільшення натисніть на зображенні)

Результатом стереотипізації, об'єктивації жінки стає насильство. За словами психотерапевтки, заступниці голови ГО "Жіночі перспективи" Марти Чумало, "в Україні, на жаль, не існує жодної статистики, скільки жінок помирає від домашнього насильства". "Більше того, вихолощують законодавство, намагаються замінити поняття "гендернозумовлене насильство" на "насильство за ознакою статі". Але жодна жінка не народжується з розумінням, що її будуть бити. Ознака статі - це ті чи інші статеві органи. Тому насильство відбувається саме за гендерною ознакою".

(для збільшення натисніть на зображенні)

___________________

Гендерна медіа-школа відбулася в межах проєкту «Гендерночутливий простір сучасної журналістики», що реалізовується Волинським прес-клубом у партнерстві з Гендерним центром, Незалежною громадською мережею прес-клубів України та за підтримки «Медійної програми в Україні», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) і виконується міжнародною організацією Internews

 

Архів

2020
грудня
MoTuWeThFrSaSu
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

Ресурсний центр ГУРТ


Пошук

Наша сторінка на Facebook