You are here:
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Волинський прес-клуб

Про укладання договору на розміщення реклами з політичною партією. Юридичні консультації з діяльності друкованих ЗМІ

На запитання відповідає медіаюрист проектів Тернопільського прес-клубу   Ігор ФЕДОРЕНКО.

«Одна з політичних партій звернулася до нас, щоб укласти договір на розміщення своєї реклами. Чи можемо ми укласти такий договір, бо вибори не почалися, тож ще немає  виборчого рахунку?».

– Так, ви можете укласти договір на розміщення політичної реклами. Згідно ст. 1  Закону України «Про рекламу», політична реклама  – це «інформація у будь-якому вигляді, поширена в будь-якій формі, яка має на меті популяризацію діяльності політичної партії (організації партії), привернення уваги до діяльності політичної партії (організації партії) та її позиції щодо питань загальнодержавного (місцевого) значення. До політичної реклами належать також використання символіки або логотипів політичних партій (організацій партій), повідомлення про підтримку політичною партією (організацією партії) видовищних чи інших публічних заходів або привернення уваги до участі у таких заходах політичної партії (організації партії)».

Враховуючи, що до висунення партією кандидатів та їх реєстрації відсутній суб’єкт виборчого процесу, відповідно не може йти мова про агітацію. Це рекламно-інформаційні матеріали, розміщення яких в газетах та на сайтах (в соцмережах) здійснюється за звичайними договорами. Оплата може бути з рахунку партій чи фізичних осіб, вартість розміщення – договірна.

Однак слід пам’ятати, що ці матеріали не повинні містити заклики голосувати за або проти певного кандидата чи партії.  Реклама має бути чітко відокремлена від іншої інформації, щоб її можна було ідентифікувати як рекламу, промаркована “Реклама” чи “На правах реклами”. Така вимога передбачена ст. 9 Закону України «Про рекламу». Також  пам’ятаймо, що мовою реклами є державна мова.

______________

Консультації надаються в рамках виконання проекту Тернопільського прес-клубу «Сприяння медіа реформам та розвитку регіональної журналістики» за підтримки «Медійної програми в Україні», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) і виконується міжнародною організацією Internews.

Запитання можна попередньо надсилати на таку електронну адресу – Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду

 

Архів

2021
січня
MoTuWeThFrSaSu
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Ресурсний центр ГУРТ


Пошук

Наша сторінка на Facebook