You are here: Головна
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Волинський прес-клуб

Мандрівний фестиваль Docudays UA
Фільм Docudays UA "Ex Libris". Якими мають бути сучасні бібліотеки? Семінар у Луцьку

Наприкінці листопада на базі Волинської обласної бібліотеки для юнацтва відбувся семінар для шкільних бібліотекарів області (слухачок курсів Волинського інституту післядипломної педагогічної освіти) "Сучасна бібліотека - новий вимір". 

У ХV Мандрівного Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA у Волинській області учасниці заходу переглянули й обговорили фільм Фредеріка Вайсмана "Ex Libris: Нью-Йоркська публічна бібліотека".

Детальніше...
 

Мовчазна війна. Розмова про гендерне насильство на Docudays UA у Луцьку

Із нагоди Міжнародної акції «16 днів проти гендерного насильства» Мандрівний Docudays UA на Волині та Волинська обласна державна універсальна наукова бібліотека імені Олени Пчілки організували перегляд фільму-сповіді французької режисерки Манон Луазо "Мовчазна війна" та обговорення теми гендерного насильства в Україні та світі.


Детальніше...
 

«Віддалений гавкіт собак» – фільм-відкриття Docudays UA у Луцьку

ХV Мандрівний Міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA запрошує лучан і гостей міста 23 листопада о 18:00 у Палац культури міста Луцька на перегляд і обговорення фільму про Донбас «Віддалений гавкіт собак».

Це – історія 10-річного Олега, який живе зі своєю улюбленою бабусею Олександрою у невеликому будинку в селі Гунтове Донецької області. Не маючи куди втікати, коли до їхнього дому наблизилася лінія фронту, вони стають свідками, як інші залишають село. Життя стає дедалі складнішим, а війна все ніяк не закінчується…

Документальна стрічка данського режисера Сімона Леренґа Вільмонта – про дитячий світ на межі затишку та артилерійських обстрілів. Вона вже отримала перемогу на Фестивалі документального кіно в Амстердамі та на найбільшому скандинавському кінофестивалі у Швеції.

Як зазначив режисер в інтерв’ю «Німецькій хвилі», їдучи в Україну, він мав лише ідею, а шукати свого героя вирішив уже на місці: «Коли ми приїхали на лінію фронту, то я почав говорити з дітьми у школах, просити їх описати, що вони відчувають під час обстрілів. Не всі діти могли досить змістовно це зробити. Проте, коли я зустрів Олега і запитав його про це, він зробив глибокий вдих і сказав: "Уявіть, що крижана рука торкається ваших грудей, коли починається обстріл. І щоразу, коли ви чуєте десь близько гучний вибух, ця рука стискає ваше серце все міцніше. Так сильно, що серце вкривається кригою". Тоді я зрозумів, що Олег - саме та дитина, яку я шукаю».

До участі в обговоренні запрошено:

  • Юлію Кішенко - координаторку освітнього напрямку Благодійного фонду Восток SOS (Київ);
  • Марину Ткаченко - луганчанку, художницю-графіка, співзасновницю антикафе «InnerSpace» у Луцьку, актрису народного аматорського театру-студії «ГаРмИдЕр»;
  • Тетяну Фурман - практикуючу психологиню спеціалізованої загальноосвітньої школи №5.

ВХІД на кінопоказ ВІЛЬНИЙ

Фестиваль аполітичний і некомерційний. На Волині він розпочинається 23 листопада і триватиме до 8 грудня 2018 року включно. Відкриті кінопокази відбуватимуться в Молодіжному центрі Волині, Волинській обласній юнацькій бібліотеці, Волинській обласній універсальній науковій бібліотеці імені Олени Пчілки, Книгарні «Є» та Кінотеатрі «Адреналін».

Головна тема цьогорічного фестивалю має назву «Рівні рівності» та присвячена суспільним викликам, пов’язаним з поняттям рівності.

Про всі покази Фестивалю дізнавайтеся на офіційній сторінці у Facеbook - https://www.facebook.com/DocudaysUAVolyn/, а також на сайті Мандрівного Docudays UA - http://travelling.docudays.ua/…/volyn-…/all-cities/all-days/

_________

Координатор фестивалю на Волині – ВОГО «Волинський прес-клуб».

Партнери показу-відкриття – Палац культури міста Луцька, департамент культури Луцької міської ради.

Організатори Мандрівного фестивалю Docudays UA – Українська Гельсінська спілка з прав людини, ГО «Південь», Херсонський обласний фонд милосердя і здоров’я, ГО «Центр сучасних інформаційних технологій та візуальних мистецтв».

Партнери – Державне агентство України з питань кіно, Міжнародна мережа кінофестивалів з прав людини, Кампанія проти дискримінації.

****

Мандрівний міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA проходить за підтримки Посольства Швеції в Україні, Посольства США в Україні та програми Culture Bridges, що фінансується Європейським Союзом та здійснюється Британською Радою в Україні в партнерстві з EUNIC – Мережею національних інститутів культури Європейського Союзу.

 

Програма відкритих майданчиків Мандрівного Docudays UA на Волині

Із 23 листопада по 8 грудня на Волині відбуватиметься ХV Мандрівний Міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA

До уваги глядачів/глядачок – 14 найкращих фільмів, які порушують надзвичайно гострі, актуальні, важливі теми: про війну на сході України та право на щасливе дитинство, поствоєнний травматичний синдром, трудове рабство, гендерне насильство, пам’ять поколінь, революції і їх наслідки тощо. Ключова тема – рівні рівності – лише підкреслює ті дискримінаційні прояви, які існують у світі, ламають долі і знищують життя, і акцентують на найважливішому - дотриманні прав людини і людської гідності.

Після кожного фільму відбуватимуться обговорення за участі глядачів/глядачок і запрошених експертів/експерток.

Детальніше...
 

«Війна химер» і «Боротьба Джамали» - фільми, які полонили серця волинян

Дванадцять українських та зарубіжних стрічок і більше тисячі глядачів і глядачок – таким був XІV Мандрівний міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA на Волині, що тривав із 23 листопада по 8 грудня.

Фільм українських режисером Анастасії та Марії Старожицьких «Війна химер» і шведської журналістки Елін Йонссон «Боротьба Джамали» переглянула найбільша кількість відвідувачів/-чок фестивалю – понад 50%.

Історія про бійця-добровольця Валерія Лавренова відкрила мандрівний фестиваль у Луцьку. Незважаючи на те, що фільм триває більше години, він тримає в полоні до останнього титру. Що найцінніше для людини в її житті? Чи є для неї цінністю саме життя? Чи можна пережити біль від втрати найближчих друзів і як змінюється твоя свідомість, коли ти бачиш смерть на власні очі і ледве не обіймаєшся з нею?

Зліва направо: адвокат Олег Огородник, адвокат і учасник АТО Олег Лягутко, учасник АТО Дмитро Ураєв

Головний спеціаліст Департаменту культури Луцької міської ради Дмитро Ураєв і адвокат Центру вторинної безоплатної правової допомоги у місті Луцьку Олег Лягутко – одні з тих, котрі знають про війну із власного досвіду. За їх словами, те, що «Лавр», котрий втратив побратимів в Іловайському котлі, повернувся зовсім іншим – очевидний і незмінний факт: у людини змінюється психологія, змінюється світосприйняття, підвищується почуття справедливості і вимогливості до світу, в який вона повертається. Чоловіки кажуть, що, зрештою, згодом звикаєш до мирного життя, але ніколи вже не зможеш спокійно реагувати на порушення, з якими стикаєшся мало не щодня. Для всіх бійців важливо розуміти і бачити, що вони недаремно ризикують життям і що смерті під кулями недаремні.

Показ і обговорення фільму «Війна химер» відбулося також для працівників поліції Головного управління національної поліції у Волинській області та відвідувачів і відвідувачок Нововолинської центральної міської бібліотеки, зокрема – студентів/-ок електромеханічного коледжу.

А найбільшу кількість показів на Волині – одинадцять – здобула стрічка шведської журналістки Елін Йонссон «Боротьба Джамали». Її глядачами і глядачками були учні старших класів луцьких шкіл і ліцеїв, студенти коледжів та університетів, громадські активісти молодіжних організації тощо.

Фільм вражає багатьма моментами: і страшними цифрами геноциду кримськотатарського народу в 1944 році, і наслідками анексії Криму в 2014 році. Колишній військовий, активіст ГО «Кримські татари Волині» Редван Зекір’яєв розповів, що він також народився в родині депортованих кримських татар, служив у Керчі і був свідком вторгнення російських військ на територію Криму. «Коли я побачив колону медичної частини, то зрозумів, що все дуже серйозно, – зазначив Редван. – Переходити на бік Росії я не збирався, бо моя рідна земля – Крим, а держава – Україна». Чи повернеться назад – чоловік не знає. Як і більшість кримських татар.

Фільм по-різному сприймався шкільною і дорослою аудиторією, проте нікого не залишив байдужими. Когось найбільше вразила глибина походження пісні Джамали, когось – що вона не може приїхати до батьків, іще когось – масштаби винищення кегебістською машиною цілих народів – кримських татар, українців, білорусів… Усе це говорить про одну надзвичайно важливу річ, яку озвучила у фільмі Джамала і на якій наголосив Редван Зекіряєв: ми маємо знати свою історію, історію країни, в якій живемо, і не бути байдужими до подій, які відбуваються у світі. Бо забуття призводить до зникнення.

Чимало емоцій і дискусій викликали у глядачів і інші фільми із колекції Мандрівного Docudaus UA, зокрема тих, у яких ідеться про людину і її взаємини з природою, зі світом тварин і птахів, – «Народжені бути вільними» режисерки-журналістки Ґаяне Петросян із Великобританії, «Природа мого серця» фінського режисера-документаліста Яакко Рууска, «Укриття» української режисерки Анастасії Максимчук. Важко і боляче було сприймати окремі кадри, однак такі фільми змушують дивитися на свій внутрішній світ і світ, у якому ми є, без рожевих окулярів.

Більше фото - в групі Фестивалю на Facebook

______________

ГО «Волинський прес-клуб» щиро вдячний усім партнерам за організацію кінопоказів на Волині, а медіа-партнерам – за інформаційний супровід фестивалю.

 
Сторінка 1 з 9

Архів

2019
червня
MoTuWeThFrSaSu
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Ресурсний центр ГУРТ


Пошук

Наша сторінка на Facebook