You are here:
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Волинський прес-клуб

Про договір оренди приміщення редакції при зміні його власника. Юридичні консультації з діяльності друкованих ЗМІ

На запитання відповідає медіаюрист проектів Тернопільського прес-клубу Ігор ФЕДОРЕНКО.

«З новим адміністративно-територіальним устроєм приміщення, в якому знаходиться наша редакція, буде передано до районної ради новоствореного району. А як буде з нашим договором оренди?».

– Майнові відносини між орендодавцями та орендарями щодо господарського використання майна, що перебуває в державній та комунальній власності, регулює Закон України «Про оренду державного та комунального майна». Випадок, коли у орендованого комунального майна змінюється власник, передбачений цим Законом. Частина 8 статті 20  Закону України «Про оренду державного та комунального майна» містить норму, яка регулює правонаступництво у разі зміни власника орендованого майна: «У разі зміни власника майна, переданого в оренду, до нового власника переходять права і обов’язки за договором оренди, якщо інше не передбачено договором».

Ця стаття надає орендарю захист шляхом встановлення правила, що перехід права власності на майно, передане у оренду, не є підставою для зміни або припинення договору оренди. Новий власник комунального (державного) майна набуває прав та обов’язків орендодавця за договором оренди та повинен їх виконувати до закінчення строку дії договору або до моменту його припинення з будь-яких інших підстав.

Тобто якщо у орендованого вами нерухомого майна зміниться власник, договір, укладений відповідно до частини 2 статті 9 Закону України «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації», залишиться чинним. В результаті переходу права власності на орендоване майно відбудеться лише заміна орендодавця в договорі оренди.

__________________

Консультації надаються в рамках виконання проекту Тернопільського прес-клубу «Сприяння медіа реформам та розвитку регіональної журналістики» за підтримки «Медійної програми в Україні», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) і виконується міжнародною організацією Internews.

Запитання можна попередньо надсилати на таку електронну адресу – Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду

 

Архів

2021
березня
MoTuWeThFrSaSu
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

Ресурсний центр ГУРТ


Пошук

Наша сторінка на Facebook