You are here:
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Волинський прес-клуб

Про продаж частки в ТОВ іншому засновнику

Юридичні консультації з діяльності друкованих ЗМІ. На запитання відповідає медіа-юрист проектів Тернопільського прес-клубу Ігор ФЕДОРЕНКО.

«Один з працівників редакції іде на пенсію і має намір продати свою частку іншому засновнику. Як оформити такий перехід частки?».

– Продаж частки у статутному капіталі товариства з обмеженою відповідальністю оформлюється шляхом укладання договору купівлі-продажу. Учаснику необхідно  письмово повідомити інших учасників товариства про продаж, ціну і розмір частки, що відчужується. Відповідно частини 3 статті 21 Закону України «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю» учасник товариства має право відчужити свою частку у статутному капіталі лише в тій частині, в якій вона є оплаченою. Крім договору купівлі-продажу продавець укладає із покупцем нотаріально посвідчений акт приймання-передачі частки у статутному капіталі товариства. Відповідно до першого абзацу частини 5 статті 17 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань» саме акт приймання-передачі частки є підставою для державної реєстрації змін до складу учасників у зв’язку з відчуженням частки.

Внесення змін до відомостей про юридичну особу, які містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних та фізичних осіб-підприємців, проводиться державним реєстратором за місцезнаходженням юридичної особи. Для державної реєстрації зміни складу учасників шляхом відчуження частки державному реєстратору необхідно надати наступні документи:

– заяву про державну реєстрацію змін до відомостей про юридичну особу,  що містяться в Єдиному державному реєстрі;

– документ про сплату адміністративного збору;

– нотаріально посвідчений акт приймання-передачі частки у статутному капіталі товариства.

Ці документи державному реєстратору може подати як новий власник частки у статутному капіталі товариства, так і учасник, який продав частку. Зареєструвати ж зміни складу учасників можливо без рішення загальних зборів товариства. Але якщо в Статуті товариства наведено склад засновників, необхідно внести зміни до Статуту. Для цього потрібно провести загальні збори учасників товариства, на яких внести зміни до статуту товариства та затвердити його у новій редакції.

Для державної реєстрації змін, що містяться в установчому документі, державному реєстратору необхідно подати наступні документи:

– заяву про державну реєстрацію змін до відомостей про юридичну особу, що містяться в Єдиному державному реєстрі;

– документ про сплату адміністративного збору;

– примірник оригіналу або нотаріально засвідчену копію протоколу загальних зборів товариства;

– статут товариства в новій редакції;
– документ, що засвідчує повноваження особи, яка подає документи.

Підписи в протоколі та новій редакції статуту повинні бути нотаріально посвідчені. Після здійснення цих дій  потрібно оновити інформацію про кінцевих бенефіціарних власників (контролерів) юридичної особи.

__________________

Консультації надаються в рамках виконання проекту Тернопільського прес-клубу «Сприяння медіа реформам та розвитку регіональної журналістики» за підтримки «Медійної програми в Україні», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) і виконується міжнародною організацією Internews.

Запитання можна попередньо надсилати на таку електронну адресу – Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду

 

Архів

2021
грудня
MoTuWeThFrSaSu
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Ресурсний центр ГУРТ


Пошук

Наша сторінка на Facebook