You are here:
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Волинський прес-клуб

Про відрядження журналістам, що працюють у ФОП. Юридичні консультації з діяльності друкованих ЗМІ

На запитання відповідає медіаюрист проєктів Тернопільського прес-клубу Ігор ФЕДОРЕНКО.

«Яким чином журналістам, що працюють у ФОП, видавати документи на відрядження?».

– Відрядженням вважається поїздка працівника за розпорядженням керівника підприємства, установи та організації, на певний строк до іншого населеного пункту для виконання службового доручення поза місцем його постійної роботи.

Досить детально все, що стосується відряджень, викладено в Інструкції про службові відрядження в межах України та за кордон, затвердженій наказом Міністерства фінансів України від 13 березня 1998 р. № 59. Незважаючи на те, що ця інструкція поширюється тільки на органи державної влади, підприємства, установи та організації, що повністю або частково утримуються (фінансуються) за рахунок бюджетних коштів, її можна використовувати як довідник. В цій інструкції є порядок відрядження як по Україні, так і за кордон, виплати коштів, строки та обрахування днів вибуття і прибуття та інше.

Чинне законодавство містить певні вимоги до документального оформлення відряджень, без яких неможливо провести відповідні відшкодування витрат на відрядження. Відповідно до підпункту 170.9.1. пункту 170.9. статті 170 Податкового кодексу України обов’язковими документами є наказ про відрядження та звіт про використання коштів, виданих на відрядження або під звіт. Враховуючи специфіку журналістської діяльності, бажано оформляти також посвідчення про відрядження і редакційне завдання. Останні два документи не є обов’язковими, але вони не будуть зайвими. Редакційне завдання бажано мати, бо, відповідно до статті 1 Закону України «Про державну підтримку засобів масової інформації та соціальний захист журналістів»,  журналіст – це творчий працівник, який професійно збирає, одержує, створює і займається підготовкою інформації для засобів масової інформації, виконує редакційно-посадові службові обов’язки в засобі масової інформації (в штаті або на позаштатних засадах) відповідно до професійних назв посад (роботи) журналіста, які зазначаються в державному класифікаторі професій України. Саме редакційне завдання є підтвердженням дій журналіста в інтересах засобу масової інформації.

Також редакції не зайвим буде розробити Положення про службові відрядження. При його розробці слід керуватися статтями 121, 127, 176, 177 Кодексу законів про працю України, підпунктом 170.9.1. пункту 170.9. статті 170 Податкового кодексу України, Наказом Міністерства фінансів України від 28.09.2015  № 841 «Про затвердження форми Звіту про використання коштів, виданих на відрядження або під звіт, та Порядку його складання», також можна використати Інструкцію про службові відрядження в межах України та за кордон, затверджену наказом Міністерства фінансів України від 13 березня 1998 р. № 59.

_________________

Запитання можна попередньо надсилати на таку електронну адресу – Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду

Фото - РroНr

 

Архів

2022
червня
MoTuWeThFrSaSu
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

Ресурсний центр ГУРТ


Пошук

Наша сторінка на Facebook