You are here:
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Волинський прес-клуб

Про реєстрацію в реєстрі видавців. Юридичні консультації з діяльності друкованих ЗМІ

На запитання відповідає медіаюрист Тернопільського прес-клубу Ігор ФЕДОРЕНКО.

«Зареєстрували товариство з метою видання газети. Чи потрібно нам після набрання чинності Законом України «Про медіа» реєструватися в реєстрі видавців?».

– Державний реєстр видавців, виготовлювачів і розповсюджувачів видавничої продукції (далі – Державний реєстр) передбачений Законом України «Про видавничу справу». Державний реєстр ведеться з метою обліку суб’єктів видавничої справи в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, уповноваженим органом є Державний комітет телебачення і радіомовлення України (Держкомтелерадіо). Частиною другою статті 12 Закону України «Про видавничу справу» встановлено, що суб’єкти господарювання провадять діяльність у видавничій справі після внесення їх до Державного реєстру на підставі свідоцтва про внесення суб’єкта господарювання до Державного реєстру видавців, виготовлювачів і розповсюджувачів видавничої продукції.

Реєстрація в Державному реєстрі здійснюється відповідно до «Порядку ведення Державного реєстру видавців, виготовлювачів і розповсюджувачів видавничої продукції, затвердженого  постановою Кабінету Міністрів України від 10 березня 2017 р. № 135. Процедура реєстрації не складна, заява про внесення суб’єкта господарювання до Державного реєстру може бути надіслана на електронну адресу Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду . Форми заяв є на сайті Держкомтелерадіо.

Хоча за відсутність свідоцтва про внесення суб’єкта господарювання до Державного реєстру видавців, виготовлювачів і розповсюджувачів видавничої продукції немає відповідальності, наявність відповідного свідоцтва необхідна в деяких випадках. Так, якщо ви будете мати намір розповсюджувати своє періодичне видання за передплатою,  ПАТ «Укрпошта» при укладенні договору та внесенні вас до «Каталогу видань України «Преса поштою» може вимагати від вас свідоцтво про внесення вашого підприємства до Державного реєстру видавців, виготовлювачів і розповсюджувачів видавничої продукції.

Свідоцтво про внесення суб’єкта господарювання до Державного реєстру видавців, виготовлювачів і розповсюджувачів видавничої продукції видається на безоплатній основі та діє безстроково.

________________

Консультації надаються в рамках виконання проєкту Тернопільського прес-клубу «Сприяння медіа реформам та розвитку регіональної журналістики». Запитання можна попередньо надсилати на таку електронну адресу – Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду

 

Архів

2023
травня
MoTuWeThFrSaSu
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

Ресурсний центр ГУРТ


Пошук

Наша сторінка на Facebook