You are here:
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Волинський прес-клуб

«Мама миє раму», бабуся пече пироги, а тато дивиться футбол… Або для чого нам гендерна рівність?

У рамках всеукраїнської інформаційної кампанії, організованої Українським освітнім центром реформ, Волинський прес-клуб провів засідання з актуальних питань гендерної рівності.

Як зазначила директор Волинського обласного центру зайнятості Раїса Кучмук, кричущих випадків насильства, дискримінації за походженням чи статтю в регіоні немає. Проте існує факт: «роботодавці дивляться на жінок як на потенційних мам». Чи не тому 52% пошукачів роботи, за даними центру зайнятості, саме жінки, з них 56% – жінки віком до 35 років. «У таких випадках я як жінка щиро співчуваю чоловікам, оскільки утримати сім’ю на 2000 гривень надзвичайно важко», – зазначила Раїса Євгенівна, а присутні подумали: «Ті дві тисячі не кожен іще й має».

«Для мене гендерна рівність – це не перевага жінок над чоловіками, або навпаки, це – рівні можливості обох статей, – зазначила голова ВОГО «Гендерний центр» Оксана Ярош. – У Нововолинську ми реалізовували програму гендеру в освіті і з’ясували: дитина з «Букварика» вчить, що «мама миє раму», бабуся пече пироги, а тато дивиться футбол... Так закладаються стереотипи. І їх потрібно змінювати. У нас є Закон України «Про гендерну рівність», але проблема в тому, що його норми не виписані в інших законах, тобто існує дисбаланс. Тож у цьому напрямку і потрібно працювати».

На переконання завідувачки кафедри медичної психології ВНУ ім. Лесі Українки Мирослави Мушкевичстереотипи «чоловічих» і «жіночих» ролей закладаються ще в дитинстві. «Як ми виховуємо наших дітей? Хлопчикам кажемо «ти сильний», «хлопчики не плачуть», дівчаткам – «ти повинна бути ніжною», «краще поступися»… Але на сьогоднішньому етапі жінки зрозуміли, що бути слабкими неможливо, що жінка мусить бути сильною. І тоді постало питання, хто що повинен виконувати в сім’ї… І добре, коли подружжя може домовитися». За словами пані Мирослави, кількарічне дослідження розуміння студентами тих чи інших ситуцій засвідчує: хлопці вважають, що чоловіки повинні бути сильними, а жінки ніжними, лагідними, берегинями дому, дівчата ж хочуть бачити чоловіків розумними, стриманими, матеріально забезпеченими, а жінки, на їх погляд, повинні здобути освіту, знайти своє місце в житті, взяти гарний шлюб і народити дітей.

За словами Раїси Кучмук, на Волині лише 5-6 десятків жінок-лідерок. На її переконання, жінка сама не має боятися брати на себе відповідальність.


 

Архів

2020
жовтня
MoTuWeThFrSaSu
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

Ресурсний центр ГУРТ


Пошук

Наша сторінка на Facebook