You are here: Головна Прес-релізи Луцький міський голова пообіцяв працювати ефективніше
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Волинський прес-клуб

Луцький міський голова пообіцяв працювати ефективніше

Днями у Волинському прес-клубі відбувся круглий стіл, присвячений підсумкам діяльності депутатів Луцької міської  ради та міського голови за період другої каденції (квітень 2007 – лютий 2008 рр.).

Під час зустрічі відбулася презентація збірника, упорядкованого колективом Волинського прес-клубу, який вмістив основні обіцянки депутатів і фракцій Луцької міської ради та Луцького міського голови, комплексну інформацію про їх діяльність (проекти рішень, розпорядження висвітлення в регіональних ЗМІ), опитування громадян щодо ефективності діяльності міської влади, а також журналістські розслідування з найактуальніших для громади питань.

Як зазначив Луцький міський голова Богдан Шибависловлюючи свою згоду з результатами проведеного моніторингу, найголовнішим на сьогодні є питання реформування департаменту ЖКГ і при його вирішенні «до уваги буде братися те, наскільки структура буде вирішувати стратегічні питання». Такий же підхід буде застосовано і до надання медичних послуг.

Якщо потроху стихійну торгівлю на Центральному ринку вдалося призупинити, то довести справу до кінця все ж не вдалося, бо державтоінспекція не виконує своїх обов’язків. «І виходить так, що танцювали-танцювали – і не вклонилися», – резюмував міський голова.

Невирішеною, за словами Богдана Шиби, залишається житлова проблема, особливо – для молодих сімей. «Але ми не будемо чекати, доки Верховна Рада прийме відповідний закон, – наголосив міський голова. – На весняній сесії затвердили «чорнову» програму, а в серпні приймемо реальну програму понаданню соцального житла. Буду наполягати, аби молоді сім’ї і сім’ї з дітьми мали першочергову можливість отримання такого житла».

«Сказати, що я задоволений виконанням програми соціально-економічного розвитку, не можу, бо впливає соціально-економічний розвиток країни. Станом на 1 лютого минулого року можна було побудувати 15 кілометрів дороги, а в серпні-вересні – вже 10 кілометрів. Така ж сиитуація і зараз: заплатили 25 мільйонів гривень, а на сьогодні подорожчання матеріалів уже на 35%, щомісяця – це 5-7%. Для доріг «навіки» потрібні втричі більші кошти», – зазначив Богдан Шиба.

Міський голова повідомив, що особисто сам майже щодня контролює ремонт доріг, «але не все можна проконтролювати – хімічний склад, якість матеріалу…», адже це не в компетенції міської влади, а держава не зацікавлена у вирішенні цієї проблеми, бо «ремонт доріг – це стаття, де найлегше вкрасти».

Стратегічним завдання міської влади у минулому році, за словами Богдана Шиби, був ремонт Луцького пологового будинку, цьогоріч – дошкільних закладів, по тому – шкіл, вузів, і нарешті – будівництво соціального житла.

Підсумовуючи, міський голова пообіцяв дослухатися до побажань лучан краще працювати і більше радитися з громадою.

Погоджується з об’єктивністю оцінки діяльності міської ради і депутат від УНБ Костенка і Плюща Анатолій Бубенщиков, однак зазначив, що виконати окремі обіцянки члени партії не можуть, бо не мають більшості. Позитивом він вважає те, що «сьогодні міська рада далека від політики, 2/3 а то 3/4 депутатського корпусу – це представники міста, які дбають про добробут громадян».

Депутат Луцької міської ради від БЮТ Сергій Григоренко не задоволений результатами моніторингу, а отже – діяльності фракції: «У нас діє громадська приймальня, але, можливо, цього замало. Потрібно організувати пункти в районах міста, щоб людям не треба було далеко добиратись. І потрібно більше спілкуватися з виборцями». Крім того, Сергій Григоренко вважає, що регіональні ЗМІ мало інформують лучан про діяльність депутатів. Зважаючи на це, пообіцяв при найближчому перерозподілі бюджету ініціювати виділення коштів для висвітлення діяльності міськради».

«На жаль, на фоні тверджень, що все ми робимо дуже добре, емоційно в мене виникає бажання скласти мандат і не гавкати зсередини подвір’я, – зазначив депутат Луцької міської ради від ПРП Олександр Мартинюк. – Бо стратегічні позиції, з якими ми йшли на вибори, більшістю заперечуються. Тому є щире бажання не заважати. Так, в міській раді немає політики. Є земельні питання – ти мені підтримай, а я тобі підтримаю».

__________________

Згідно з опитуванням, проведеним Асоціацією молодих політологів і політиків на замовлення Волинського прес-клубу 18-24 березня 2008 року, показники ефективності діяльності керівника міста в громадській думці випереджають успішність місцевих депутатів.

В оцінюванні ефективності діяльності міського голови повністю чи переважно схвальні відгуки фактично рівнозначні переважно чи схвально негативним (41,6% проти 43,8%). Лише майже третина (31,4%) респондентів вважає роботу депутатів переважно або дуже ефективною. Загалом 47,4% опитаних вважають діяльність місцевих обранців здебільшого або дуже неефективною.

Найбільш задоволені опитані жителі Луцька послугами системи освіти, найменше оптимізму в мешканців міста до сфери житлово-комунального господарства.

Кожен четвертий опитаний вважає, що депутати мають працювати краще над виконанням своїх обов’язків перед громадою. При цьому повинні не забувати спілкуватись з виборцями, враховувати їх думки при вирішенні проблем міста. Водночас найбільша частка респондентів від депутатів та міського голови першочергово чекають покращення управління в галузях господарства та підвищення ефективності управління.


 

Архів

2019
жовтня
MoTuWeThFrSaSu
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

Ресурсний центр ГУРТ


Пошук

Наша сторінка на Facebook