You are here:
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Волинський прес-клуб

"Я дійшов до стану зомбі", або Як повернутися до життя

Проблема алкоголізму в українському суспільстві й на рівні держави замовчується, водночас жертвами "зеленого змія" щораз частіше стають діти і підлітки. І першими, хто привчає їх до сприйняття алкоголю як норми життя, є найближчі люди – батьки. Саме такий висновок можна зробити за результатами засідання Волинського прес-клубу, присвяченого 24-ій річниці створення першої в Луцьку спільноти Анонімних Алкоголіків.

"Причини, чому люди починають вживати алкоголь, різні, – зауважує психолог Волинського обласного наркодиспансеру Олена Собчук. – У молоді – з цікавості, бажання стати дорослими і втекти від опіки. З іншого боку – зруйнована система цінностей, коли батьки або розлучені, або перебувають за кордоном. В більшості випадків алкоголізація настає, коли людині дуже погано. При позитивній психологічній поведінці ризик узалежнення значно менший. Коли існує одержимість – із нею дуже важко справитися. Особливо, якщо людина дуже емоційна".

"Ми виховуємо цей потяг з дитинства, – переконана лікар Волинського обласного тубдиспансеру Ніна Бачинська. – Ми звикли, що жодне свято - день народження, Новий рік, день захисту диплома чи здачі сесії – не буває без алкоголю. При цьому не розуміючи, що алкоголізм – страшна хвороба, яка руйнує тіло, душу і мозок. Наша держава і суспільство не доросли до того, аби рятувати хворих. Навпаки, – у нас пропагується алкоголь: через фільми, рекламу, компанії, в яких ти свій, коли вип’єш..."

Однак що робити тим, хто вже оступився і не може собі зарадити? Члени спільноти Анонімних Алкоголіків запевняють, що він – у 12 кроках, які кожен член спільноти має можливість пройти і не повертатися до попереднього життя. Основними моментами цих кроків є визнання себе алкозалежним, прийняття себе (а не боротьба із собою), віддача себе в руки Бога (не якогось конкретного, бо в кожного він – свій), щире розкаяння перед людьми, яким завдано шкоди, щоденна робота над собою (аналіз і виправлення помилок) і донесення інформації до тих, хто її потребує. "Розповідаючи один одному про прожитий день, новачкам про свій шлях без алкоголю, ми проживаємо ще один день тверезо. Без наших зустрічей ніхто не зміг би жити нормальним життям. Таким чином ми не лише підтримуємо інших, а й самих себе. синдром потягу в АА не діє", – зазначає Ігор, який про свій стан зомбі багато років тому розповідає тепер із легкою посмішкою і гордістю за себе сьогоднішнього.

Анонімні Алкоголіки – це добровільне об’єднання людей, яке не має вертикалі влади, не потребує фінансової допомоги (аби не відволікатися від важливіших питань) і нікого не примушує до дій. Організація побудована на духовній основі і її основне завдання – зміна свідомості. Жити так або інакше – це вибір людини. Однак члени організації показують, що порятунок є і прийти до нього кожен має сам.

_________________

Кілька тез на доповнення:

  • Про проблему алкоголізму і виникнення першого в світі об’єднання АА створено фільм "Мене звати "Біл В"
  • На сьогодні рухом АА охоплено 115 країн світу
  • В Україні перші осередки виникли в 1989 році в Києві, Одесі і Луцьку. На сьогодні зі 100 організацій 10 функціонує в Луцьку
  • 27-28 липня в актовому залі готелю "Профспілковий" відбудеться Міжнародний форум АА, присвячений 24-ій річниці створення АА в Луцьку
  • За словами психолога Олени Собчук, схильність до алкоголізму
  •  закладена генетично, проте стане людина алкоголіком чи ні, залежить від її способу життя й психологічної поведінки. Тому, перш ніж дати свої дитині спробувати пиво чи вино, добре подумайте: а раптом цей жест стане її першим кроком у прірву...


 

Архів

2023
березня
MoTuWeThFrSaSu
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Ресурсний центр ГУРТ


Пошук

Наша сторінка на Facebook