You are here:
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Волинський прес-клуб

Відміна ЗНО закриє дітям із бідних сімей дорогу в університети

Так вважає Юлія Пасік із села Велика Глуша Любешівського району, яка три роки тому на тестуванні з біології набрала 197 балів і стала студенткою п'яти українських вишів. «Якби не тести, то навіть не наважилася б поїхати до Києва, — каже дівчина. — Тому й звернулася з відкритим листом до нардепів-ініціаторів відміни ЗНО»...


Юлія Пасік, студентка Київського національного університету харчових технологій, написала відкритий лист депутатові Григорію Калетніку, який є одним із ініціаторів внесення змін до чинного Закону України «Про вищу освіту». Комуністи та регіонали хочуть відновити вступні екзамени у вищих навчальних закладах. «Нівеляція ЗНО поверне стару корупційну систему вступу, де важать не знання, а гаманець батьків. Сила–силенна здібних вступників із незаможних родин буде приречена навчатися абиде або й взагалі втратить змогу здобути вищу освіту», — пише дівчина.
Листівки з текстом звернення поширює громадський рух «Відсіч», що провадить кампанію на захист зовнішнього тестування і проти реєстрації законопроекту про внесення змін до чинного Закону «Про вищу освіту». Активісти руху інформують абітурієнтів та їхніх батьків про плани нардепів повернути старі правила вступу до ВНЗ.
— ЗНО — це рятівний круг для простих сільських дітей, які хочуть чогось досягти у житті завдяки власним зусиллям, а не батьківському гаманцю, — каже Юля. — Раніше, коли під час вступу треба було складати іспити, мало хто з моїх односельчан міг пробитися до Києва. Заважала корупція.
Три роки тому, набравши 197 балів із біології, яку їй викладала Валентина Філюк, позитивні відповіді Юля отримала зі всіх факультетів п'яти українських вишів, куди подавала документи. Здібній абітурієнтці відчинили свої двері столичний авіаційний, Вінницький медичний, Волинський та Львівський національний університети. Зрештою, вибрала Київський університет харчових технологій, де вже на третьому курсі вивчає фармацевтичну галузь. У майбутньому Юля виготовлятиме медичні препарати: вітаміни, антибіотики, вакцину. Наукову роботу — дослідження активності ферментів — студентка пише в Інституті мікробіології та вірусології імені Д. Заболотного Національної академії наук України.
— Виробництво ферментів зараз є дуже потрібним для України і загалом для світу, тому є над чим працювати, — говорить Юля.
Університетське навчання досить складне, зізнається дівчина, адже багато уваги приділяють точним і природничим наукам. Але не скаржиться, бо вже знає, чим займатиметься в майбутньому. Юля вміє створювати технологічні схеми виробництва деяких препаратів, теоретично знає, як виготовити вакцину проти коклюшу… Хоче працювати на фармацевтичному виробництві або в науково–дослідному інституті, а якщо міркувати глобально, то мріє зробити особистий внесок у розвиток української науки, винайти препарат проти якоїсь серйозної недуги.
— Перше важливе досягнення — успішне складання тестів — визначило моє майбутнє. Тому не можна сидіти склавши руки, коли відбирають право на освіту, — переконана дівчина. — Ми не можемо втратити ЗНО, нині це чи не єдиний місток над болотом корупції.

Ярослава Тимощук

(матеріал опубліковано на сайті газети "Волинь-нова" 27 червня 2013 р.)

 

Архів

2023
травня
MoTuWeThFrSaSu
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

Ресурсний центр ГУРТ


Пошук

Наша сторінка на Facebook