You are here:
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Волинський прес-клуб

У жовтні вперше за 7 місяців журналісти не потрапляли в полон (ІМІ)

Однак це не означає, що представники медіа не зазнавали інших перешкоджань професійній діяльності.

За даними моніторингу Інституту масової інформації ("Барометр свободи слова"), "основними порушеннями свободи слова у жовтні 2014 року стали напади на журналістів — 11 випадків, при чому лише два з них були безпосередньо пов'язані із парламентськими виборами. У жовтні також було зафіксовано 17 випадків, коли журналістам перешкоджали виконувати професійну діяльність, тоді як у вересні таких випадків не було зафіксовано взагалі".

10 випадків перешкоджань журналістської діяльності сталися у день позачергових парламентських виборів, 26 жовтня. Найбільшу кількість таких порушень ІМІ зафіксував у Херсоні (3), Одесі (2) та на Дніпропетровщині (2). Серед них — недопуск на засідання комісій, на спецдільницю, відмова у реєстрації, вимоги довіреної особи припинити трансляцію голосування та заборона знімати на планшет.

Вперше за сім місяців ІМІ не зафіксував жодного випадку викрадення та незаконного утримання журналістів. Проте в полоні терористів на Сході України досі залишаються четверо журналістів, які потрапили туди ще у липні та серпні: Сергій Сакадинський, Євген Шляхтин, Євген Тимофєєв та Роман Черемський.

Крім того, у жовтні сталося 9 кібер-злочинів, чотири з яких була пов’язані з парламентськими виборами. Наприклад, головред "Преступности.НЕТ" Анатолій Чубаченко зазначив, що їх сайт з року в рік перед виборами піддається найпотужнішим DDoS-атакам. А Житомир.info пов'язує DDoS-атаку напередодні «дня тиші» з парламентськими виборами, зокрема, з відмовою розміщати "чорний піар" проти кандидатів і партій.

За словами експертки ІМІ Катерини Дячук, акції протесту і надалі залишаються небезпечним місцем роботи для журналістів в Україні: "З 11 випадків побиттів та нападів на журналістів, більшість пов’язані саме з проведенням акцій у Києві під Адміністрацією Президента та Верховною Радою. Зокрема, 10 жовтня невідомі у камуфляжі розбили камеру знімальній групі програми "Надзвичайні новини" каналу ICTV, а 14 жовтня оператору каналу "112 Україна" випустили в очі струмінь газу під час сутичок біля Верховної Ради. Цього ж дня під час висвітлення сутичок біля ВР постраждав фотокореспондент Reuters, якому невідомі розсікли голову".

Всього з початку 2014 року ІМІ зафіксував 7 випадків убивств журналістів, 74 викрадення або незаконні утримання, 281 випадок побиття та нападів на журналістів, 137 фактів перешкоджання законній професійній діяльності журналістів та 130 випадків цензури.

Детальніше ознайомитись з Барометром свободи слова за жовтень 2014 року можна за посиланням.

Переглянути усі Барометри можна за посиланням. 

Довідка:

Інститут масової інформації проводить щомісячний всеукраїнський моніторинг свободи слова за наступними категоріями: фізична агресія, цензура та доступ до інформації, економічний та політичний тиск, юридичний тиск, та кібер-злочини проти ЗМІ і журналістів. До щомісячного звіту включаються лише випадки, пов’язані зі свободою слова та професійною журналістською діяльністю. Детальніше про методологію можна прочитати тут.

 

Архів

2020
жовтня
MoTuWeThFrSaSu
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

Ресурсний центр ГУРТ


Пошук

Наша сторінка на Facebook