You are here:
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Волинський прес-клуб

Молодь із Півдня та Сходу України долала свої стереотипи в Луцьку

Активні молоді люди із Миколаївської та Запорізької областей України побували днями у Луцьку аби на власні очі побачити, як живуть їх однолітки на Західній Україні. Візит став можливим у рамках проекту «Єдність у різноманітті: подолання стереотипів та конфліктів, налагодження діалогу між молоддю Сходу, Півдня та Заходу», організатором якого є громадська організація «Молодіжна альтернатива».

Місто Любарта стало першим у списку візитів до обласних центрів Західної України.

Після екскурсії древньою частиною міста учасники розпочали своє навчання із знайомства з роботою міської ради. Юрій Вербич, заступник міського голови, розповів про особливості роботи на державній службі, критерії держслужбовця, дав декілька настанов майбутнім колегам.

Наталія Бунда, начальник управління туризму та промоції Луцької міської ради, Олексій Єремійчик, очільник відділу у справах сім'ї та молоді, Віра Кудрявцева, керівник управління міжнародного співробітництва та проектної діяльності, також поділилися з молоддю досвідом роботи на державній службі.

Далі учасники проекту продовжили своє знайомство із роботою державних підрозділів у Центрі надання адміністративних послуг Луцької міської ради. Тут директор департаменту Лариса Карп’як розповіла про роботу  структури.

Приємним завершенням дня стало знайомство із Луцькими активістами. Тон зустрічі задала журналістка Ірина Мусій, яка підкреслила важливість подолання стереотипів між Сходом і Заходом, співпраці та волонтерської роботи. Продовжила тему волонтерства та допомоги українській армії координатор соціальних програм ГО «Фундація розвитку громад» Любов КазмірчукОлег Бондарук, керівник ГО «Автомайдан України», розповів про роботу виконавчого комітету, громадську діяльність, а новий голова ГО «Національний альянс»  Богдан Бальбуза додав до розмови натхненне націоналізмом слово. Тетяна Должко, голова ГО «ВолиньSOS», поділилася своїм досвідом волонтерської допомоги вимушено переміщеним особам і учасникам АТО.

Керівник проекту, голова ГО «Молодіжна альтернатива» Людмила Кудіна розповіла, що знайомство учасників із роботою самоврядування міста, державних органів, громадських організацій мають на меті встановити діалог між молодими людьми із південно-східних областей для того, щоб спільно руйнувати нав’язані політиками і суспільством стереотипи, які існують у сприйнятті один одного. «Ми хочемо, щоб цей проект став традиційним, щоб завдяки цим поїздкам змінилося бачення молоді на ті  проблеми, стереотипи з якими ми живемо. Хочемо формувати лідерів громадської думки на місцях, які через певний час змогли б обіймати посади на місцевому рівні», – зазначила Людмила Кудіна.

«Участь у програмі розширює мій світогляд і ще раз підкреслює важливість таких заходів. Мені сподобалась екскурсія містом та знайомством»,  Микита Воробйов, студент 3 курсу Бердянського університету

«Проект цікавий, бо важливо зараз громадськості бути щільними як ніколи. Ми повинні прикласти всі зусилля аби не розвалити країну, знайти механізми співпрацювати. Я взагалі вперше у Луцьку. Місто мені дуже сподобалося і планую ще не один раз тут побувати»,  Тріпольська Анна, Миколаїв.

Луцька, запорізька та миколаївська молодь вчилася долати стереотипи, розпізнавати маніпуляції, дізнавалася про роботу органів місцевого самоврядування та активну участь громадян у розвитку територіальних громад. По завершенню своїх відвідин студенти робитимуть презентації про об’єкт свого навчання. Сподіваємося, що побачене, почуте у Луцьку допоможе активній молоді знайти себе.

 

Архів

2022
жовтня
MoTuWeThFrSaSu
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

Ресурсний центр ГУРТ


Пошук

Наша сторінка на Facebook