You are here:
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Волинський прес-клуб

Експерт ІМІ у Луцьку дискутував про інформаційну війну, пропаганду і журналістську відповідальність

Зустрічі студентів Інституту філології та журналістики СНУ ім. Лесі Українки та волинських журналістів з медіа-експертом Інституту масової інформації Романом Кабачієм відбулася вчора у Луцьку. Темами для обговорення стали питання професійних стандартів, відповідальності журналістики в період інформаційної війни, негативних наслідків пропаганди та ура-патріотизму.

Зокрема, розмова зі студентами будувалася навколо того, чи повинні журналісти дотримуватися професійних стандартів з огляду на війну, де проходить межа між етикою та достовірністю подачі інформації і фотофактів, чи має право журналіст не перевіряти факти в гонитві за сенсацією і поширювати мову ворожнечі.

Волинські студенти зазвичай перемовлялися між собою, проте були й такі, котрі не боялися висловлювати свої думки вголос і дискутувати.

«Пропаганда не лише програмує в людей готові відповіді на факти, вона вбиває журналістику, нівелює довіру до ЗМІ. Ми не можемо протистояти інформаційній війні й пропаганді, використовуючи такі ж методи, – зазначив під час медіа-кави з волинськими журналістами Роман Кабачій. – Так само нам не потрібен ура-патріотизм. Журналісти повинні писати правду, не приховуючи фактів, але водночас пам’ятати про етичні стандарти».

Щоб у медіа-просторі з’являлося більше достовірної інформації про події на сході країни, журналіст Сергій Шаповал запропонував, аби її подавали журналісти, "розкручені медійні персонажі", які є безпосередніми учасниками АТО. На його думку, це унеможливить однобоке висвітлення подій і зменшить кількість фейків і перекручень.

Учасники зустрічі дійшли висновку, що журналісти мають реагувати на виклики сьогодення, вживати відповідні терміни, а не завуальовані метафори, і в будь якій ситуації – керуватися професійними та етичними стандартами, адже за кожним фактом стоїть людина.


 

Архів

2020
жовтня
MoTuWeThFrSaSu
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

Ресурсний центр ГУРТ


Пошук

Наша сторінка на Facebook