You are here:
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Волинський прес-клуб

Вибори - 2015: чи може село стати успішним?

Передача циклу телерадіодебатів «Ваш вибір: обирайте свідомо» присвячена виборам сільських і селищних рад і голів. Якими повинні бути вимоги до кандидатів, аби в результаті поставлених галочок напроти прізвищ, у тому селі хотілося жити...

ВІДЕО (для перегляду натисніть на фото)

 

Сергій Гарбарук, Голобський селищний голова переконаний, що "в такому стані, в якому зараз перебувають сільські громади, - так далі бути не може". Саме тому дуже важливим на сьогодні є питання об’єднання громад на добровільних засадах, а також вибору чесних і порядних депутатів. "Не треба обирати крикунів, а людей врівноважених, які своїм професійним досвідом уже щось показали людям, тих, яким довіряєте",  зазначив пан Гарбарук.

Колишній сільський голова села Соловичі Ярослав Кашуба, котрий тимчасово склав повноваження і в складі "Азову" захищає Україну, закликає волинян "обирати тільки таких, які принесуть користь громаді". Хоча багато людей розчарувалося, бо від громад забирають повноваження, але, на його думку, «не треба ні в якому разі опускати руки».

Заступниця головного редактора "Волинської газети" Олена Лівіцька вважає, що «після цих виборів дива не станеться», але сподівається, що новооб’єднані громади зададуть тон. "Мені здається, що наші виборці ліниві: вони або просто не йдуть на вибори, або вибирають будь-кого і забувають поцікавитися, що та чи інша людина може зробити для громади", констатувала вона.

Її думку підтримує і журналістка Валентина Куць: "Виборець повинен дивитися, чи є в кандидата відповідальність і чи людина готова потягнути цю роботу, нести відповідальність. Через те ми так погано живемо, що звикли бідкатися. І виборець не хоче взяти на себе хоча б частку відповідальності. Якщо депутат не йде до нього, то він має йти до депутата, нагадати йому про його обов’язки. Часто звертаються до журналістів, як до останньої інстанції. Напрошується питання: «Що ви зробили для того?»

Директор офісу реформ у Волинській області Анатолій Пархом’юк зауважив, що у нових об’єднаних громадах повноваження будуть прирівнені до повноважень міст обласного значення, "голова сільської ради буде відповідати і за інфраструктуру, і за регіональний розвиток, і за школу, ФАП, дитячий садочок". Відповідно до цього будуть делеговані і власні повноваження, а для цього буде й фінансовий ресурс. Тому при виборі потрібно зважати і на людські якості, і на управлінський досвід. А ще – закликав звертати увагу на три П:, «патріотизм», «порядність», «професіоналізм» і ніколи не продаватися за «гречку», «бо потім ми не будемо мати, на кого нарікати, не будемо мати, з кого спитати і кому виставити претензії, чому ми так живемо». Люди мають усвідомити, що вже не треба чекати, що хтось прийде і нам зробить, а разом змінювати ситуацію в селах.

_______________

Телерадіодебати відбуваються в межах партнерського проекту Волинського прес-клубу і Волинської ОДТРК "Волинський вибір - 2015": обирайте свідомо!", підтриманого Фондом розвитку ЗМІ Посольства США в Україні


 

Архів

2022
травня
MoTuWeThFrSaSu
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

Ресурсний центр ГУРТ


Пошук

Наша сторінка на Facebook