You are here:
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Волинський прес-клуб

Міський голова: управлінець чи господарник?

Міський голова… Що це за людина, якою вона має бути – політик, господарник, чи ще хтось інший?

ВІДЕО (для переходу натисніть на фото)

Коротко думки і поради учасників передачі:

Виконавчий директор Волинського регіонального відділення Асоціації міст України Богдан Самойленко вважає, що належність кандидата до партії не має особливого значення, головне, щоб він був тією людиною, яка може забезпечити очікування громадян. Міський голова має виходити в люди і бачити кожну ямку… «Це більш актуально для маленького міста. У великому населеному пункті – на передову виходять управлінські якості. Від того, як сформована команда, залежить ефективність міського голови», – переконаний Богдан Самійленко і додає, що міський голова, окрім того, має бути ще й дипломатом. 

На думку Горохівського міського голови Віктора Годика, краще, щоб міський голова ішов по само висуванцем, оскільки зобов’язання перед партією буде обмежувати його дії. «Так набагато простіше – ти знаєш, що повинен працювати заради людей. І задля цього треба згуртувати депутатський корпус. І це залежить від людських якостей міського голови». Серед рис, якими має володіти міський голова, Віктор Годик назвав людяність, порядність, доброта, розуміння. «Коли будуть моральні чесноти, то господарюванню можна навчитися. Із посадовця, лідера люди мають брати приклад», – запевнив він.

Луцький міський голова Микола Романюк теж вважає, що для збереження незалежності краще, щоб кандидат на посаду міського голови був само висуванцем. Портрет міського голови – порядна людина, з управлінськими навичками, господарник. На думку Миколи Романюка, це взаємопов’язані речі. «Якщо людина за своє життя нічого не заробила і не зробила – не треба йти на міського голову. Це може бути прекрасна людина, але не йти у владу. Якщо людина заробила статки – вона має їх чесно показати», – зауважив він.

Сергій Кошарук, заступник голови Волинської ОДА переконаний, що міський голова – це лідер громади, і всі інструменти мають бути спрямовані на розвиток громади. Оскільки виборець сприймає насамперед те, що може побачити: прибраний майданчик, відремонтований тротуар тощо, то і в кандидаті буде бачити господарника. Але міський голова має вміти вирішувати стратегічні речі і вести за собою громаду.

На думку головного редактора «Волинської газети» Володимира Данилюка, «було би прекрасно, якби партії були досконалі, але мусимо діяти в заданих межах. Різниці нема, від партії людина чи само висуванець, але партійне ярмо буде висіти. Бо власник бренду може нагадати, від кого він ішов. А краще знати, що люди обрали».

За словами політолога Олександра Новосада, виборцю насправді не дуже важливо, як буде висуватися кандидатура міського голови. Політика – це не тільки боротьба за владу, це ще й реалізація повноважень. Будь-який чиновник – це політик.

Згідно проведеного Асоціацією молодих політологів і політиків дослідження, на першу позицію люди ставлять здатність відстоювати інтереси громадян міста перед центральною владою, далі – сильна особистість, господарник, чесність, не корумпованість та хороша освіта.

___________________

Передачу створено в рамках партнерського проекту Волинського прес-клубу і Волинської ОДТРК "Волинський вибір - 2015: обирайте свідомо!", підтриманого Фондом розвитку ЗМІ Посольства США в Україні.

 

Архів

2022
травня
MoTuWeThFrSaSu
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

Ресурсний центр ГУРТ


Пошук

Наша сторінка на Facebook